Novinky ze světa QNAP

QNAP a Computex 2024

Inovace v oblasti výkonu, spolehlivosti, zabezpečení a dostupnosti pro dosažení obchodního úspěchu

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 3. června 2024 – Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP), přední inovátor v oblasti počítačových, síťových a úložných řešení, se zúčastní veletrhu COMPUTEX TAIPEI 2024 (Nangang Exhibition Center, hala 1, stánek č. J0628) a předvede komplexní IT řešení, včetně správy souborů a dozorování s využitím umělé inteligence, řešení vysoké dostupnosti, cloudové úložiště myQNAPcloud One, řešení 25GbE a Thunderbolt™ 4 NAS pro střih videa, řešení MES (Manufacturing Execution System) a mnoho dalšího.

QNAP NAS TS-216G

Modernizované a kompaktní 2pozicové úložiště NAS zvyšuje efektivitu provozu a odstraňuje překážky v ukládání dat.

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 29. května 2024 – Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila NAS TS-216G NAS, vysoce výkonný a rozsáhlý dvoudiskový NAS navržený pro jednotlivce, rodiny a pracovní skupiny. Čtyřjádrový procesor ARM® s portem 2,5GbE, 4GB RAM a jednotkou NPU (Neural network Processing Unit) posouvá výkon 2pozicového NAS na vyšší úroveň. Nejenže dokáže zefektivnit zálohování z více zařízení a zlepšit celkové zabezpečení dat, ale také vytváří komplexní centrum pro správu souborů pro domácí nebo pracovní uživatele – TS-216G je tak jedním z cenově nejvýhodnějších a nejefektivnějších 2pozicových NAS na trhu.

QNAP QuObjects

QNAP NAS je ideální lokální objektové úložiště pro zálohování Veeam

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 23. května 2024 – Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti počítačových, síťových a úložných řešení, dnes oznámila, že její řešení objektového úložiště „QuObjects“ kompatibilní s S3 bylo kvalifikováno jako Veeam® Ready – Object s funkcí Immutability. Je použitelné pro QNAP NAS s operačními systémy QTS a QuTS hero. Tato certifikace podtrhuje spolehlivost QuObjects jako bezpečného řešení zálohování objektů pro podniky, které zvyšuje efektivitu správy dat a nejvyšší bezpečnost.

QNAP Centrum zabezpečení (Security Center)

Zabezpečení systému NAS proti ransomwaru a útokům

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 30. dubna 2024 – Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) dnes představila vylepšené Centrum zabezpečení s novou funkcí „Sledování neobvyklé aktivity souborů“, která byla navržena pro QNAP NAS jako nástroj pro hodnocení rizik systému a centrum ochrany. Centrum zabezpečení (Security Center) proaktivně skenuje, monitoruje a analyzuje stav NAS, aktivitu souborů, potenciální bezpečnostní hrozby a zároveň nabízí okamžitá ochranná opatření proti útokům. Centrum zabezpečení také integruje software pro vyhledávání virů a odstraňování škodlivého softwaru, aby byla zajištěna úplná ochrana NAS a snížilo se riziko ztráty dat.

QTS 5.2 beta

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 29. dubna 2024 – Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) dnes vydala beta verzi operačního systému QTS 5.2 pro NAS obsahující nové Security Center, které aktivně monitoruje aktivity se soubory a čelí hrozbám ransomwaru. Ochranu dat posiluje vylepšené zabezpečení systému a podpora samošifrovacích jednotek TCG-Ruby (SED). Kromě toho došlo k mnoha optimalizacím kroků a procesů při provozu, konfiguraci a správě, což výrazně zlepšilo celkový uživatelský komfort.

QNAP Qsirch 5.4.0 beta

Kromě porovnávání klíčových slov mohou uživatelé používat intuitivní a přirozené jazykové výzvy k přesnějšímu vyhledávání obrázků.

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 18. dubna 2024 – Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila Qsirch 5.4.0 Beta. Díky špičkovému sémantickému vyhledávání založenému na umělé inteligenci pro vyhledávání obrázků a náhledů obsahu dokumentů mohou nyní uživatelé NAS využívat snadnější vyhledávání souborů s vyšší úrovní přesnosti.

QNAP NetBak PC Agent - aplikace pro zálohování PC s Windows

Obnovení celého systému nebo konkrétních složek/souborů v různých verzích zálohy

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 1. března 2024 – Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila NetBak PC Agent, bezlicenční řešení pro zálohování celého systému Windows®. NetBak PC Agent je nástroj, který vyžaduje, aby byl na uživatelském NAS nainstalován Hyper Data Protector, aplikace NAS podporující zálohování koncových zařízení (včetně virtuálních počítačů, počítačů se systémem Windows® a serverů).

Ocenění CES 2024pro QNAP zařízení

Las Vegas, 6. února 2024 – Společnost QNAP Systems, Inc., světový lídr v oblasti síťových úložišť (NAS), s potěšením oznamuje, že dva z jejích špičkových produktů, QNAP TBS-h574TX a TVS-h874T, získaly prestižní ocenění CES 2024 Picks Awards od TechRadar Pro.