Kde všude můžete nalézt recenze o QNAP

Recenze Thunderbolt 4 NAS QNAP TVS-h674T: Mac Pro mezi NASy aneb lepší prostě neseženete (letemsvetemapplem.cz - 8.4.2024)

Na našem magazínu jsme se v minulosti věnovali zpravidla testování NAS stanic z dílny QNAPu, které byly určeny primárně pro méně až středně náročné uživatele. Nyní nám však do redakce dorazilo vysoce kvalitní zařízení, které snese v jablečné terminologii srovnání s nejlépe vybavenými Macy Pro. Jedná se konkrétně o QNAP TVS-h674T, o kterém samotný výrobce hovoří jakožto o ideálním úložišti pro tvůrce a malá studia. A jelikož jsem se snažil tuto pekelně výkonnou stanici v posledních týdnech co nejlépe otestovat, abych si coby uživatel základního modelu TS-233 vyzkoušel, jaké je to pracovat se zařízením, jenž má několikanásobně větší hodnotu a zároveň citelně výkonnějším, je nyní na čase vám TVS-h674T co nejlépe popsat. A začněme hned naplno – tohle je opravdu mimořádné!

Zobrazit úvodní video Odkaz na celý článek

QNAP TS-AI642 – všestranné NAS stvořený pro život s AI (GEEK magazín - 18.12.2023)

Nový model síťových úložišť NAS TS-AI642 od QNAP přichází spolu s horkým rozmachem umělé inteligence. A není to náhoda. Jak naznačuje přídomek AI v názvu, tento NAS server se specializuje na rozpoznávání obrazu pomocí umělé inteligence a na inteligentní dozorování. Není však pozadu ani v ostatních oblastech.

Odkaz na recenzi

Vyzkoušeli jsme QuMagie Mobile: Mějte své fotky na QNAP NAS dokonale pod palcem (letemsvetemapplem.cz - 3.12.2023)

Zatímco před lety jsme si fotky prohlíželi prakticky jen v papírové podobě, v současnosti je tisk fotek doslova převálcován jejich zobrazováním na mobilech, tabletech, počítačích, televizích či obecně jiných zařízeních s displejem. To má však jak své plusy, tak i minusy. Plusem je bezesporu fakt, že si vyfocenou fotku může člověk okamžitě prohlédnout a následně jí jednoduše sdílet se svým okolím, což bylo v době analogových foťáků naprosto nemyslitelné. Minusem je nicméně to, že digitální fotky lze ztratit jednodušeji než ty fyzické, protože je stačí ve výsledku jen smazat a je takříkajíc po nich. Potenciální ztrátu digitálních fotek lze však jednoduše ošetřit skrze jejich zálohování, díky kterému se automaticky uloží „bokem“ a tedy nehrozí jejich ztráta. A v následujících řádcích se právě na jeden takový způsob zálohy podíváme.

Zobrazit úvodní video Odkaz na celý článek

Aplikace Qfile Pro 4.1 v praxi: To hlavní, co v iPhonu majitel QNAP NAS potřebuje (letemsvetemapplem.cz - 1.12.2023)

Bez mobilního telefonu si v dnešní době mnozí z nás nedokáží každodenní život absolutně představit. Super je navíc to, že si tento fakt uvědomují i výrobci jiné elektroniky než té mobilní a své produkty se snaží s mobilním světem prolnout. Přesně to dělá dlouhodobě i přední výrobce NASů QNAP, který pro mobily vydával již spoustu aplikací, jenž je umožňují právě s jeho NASy propojit a následně je různě využít. Jednou z těchto aplikací je i Qfile Pro a já se vám v následujících řádcích pokusím vysvětlit, proč by ve vašem telefonu neměla chybět, vlastníte-li taktéž QNAP NAS.

Zobrazit úvodní video Odkaz na celý článek

QNAP ADRA NDR - Váš intranetový strážce zná aktuální situaci ve vaší síti! (Youtube - Kobe - 8.11.2023)

Chcete mít kontrolu nad aktivitami na noteboocích, počítačích a mobilních zařízeních, která jsou denně připojována k firemní síti? Máte jistotu v bezpečnosti těchto zařízení?
S ADRA NDR nemusíte riskovat! Zařízení NDR z řady ADRA představují odpověď od společnosti QNAP na cílené hrozby ransomware. Původně bylo toto řešení vyvinuto k ochraně QNAP NAS, ale nyní je použitelné i pro NAS a úložné servery od jiných poskytovatelů.

Zobrazit video

Jak zálohovat Mac přes Time Machine na QNAP NAS (letemsvetemapplem.cz - 22.10.2023)

Zálohování vašich dat je důležité, protože chrání vaše data před ztrátou způsobenou nečekanými událostmi, jako jsou poruchy hardwaru, krádeže nebo nechtěné smazání. Přesně pro tyto potřeby proto již před lety přišel Apple s vlastním nástrojem, který dělá ze zálohování hračku. Řeč je konkrétně o Time Machine, který automaticky vytváří kopie vašich souborů a systému na externím úložišti. Tím vám umožňuje obnovit data do předchozího stavu, pokud dojde k chybě, chybě softwaru nebo jiným problémům. A jelikož jej lze využívat i v kombinaci s QNAP NAS, podívali jsme se tomuto řešení na zoubek.

Zobrazit úvodní video Odkaz na celý článek

Qnotes 3: Poznámkový blok, který vám usnadní osobní i pracovní život (letemsvetemapplem.cz - 1.10.2023)

Aplikace Qnotes 3 od společnosti QNAP umožňuje uživatelům vytvářet a sdílet poznámky přes domácí cloudové stanice (NAS). Pro využití Qnotes 3 je potřeba nejprve nainstalovat aplikaci Notes Station 3 z Centra aplikací na NASu, což je zdarma a jednoduché. Aplikaci lze používat přes mobilní zařízení, a také přes webový prohlížeč, což umožňuje offline práci a synchronizaci s NASem po připojení k internetu. Tvorba poznámek je jednoduchá, zahrnuje text, odkazy, obrázky a tagy pro snadné vyhledávání a třídění.K dispozici je sdílení poznámek s právy pro čtení nebo úpravy, což je užitečné pro domácnost i práci, včetně tvorby seznamů úkolů.

Zobrazit úvodní video Odkaz na celý článek

QNAP vydal QTS 5.1: Vyzkoušeli jsme, co vše je v něm nové (letemsvetemapplem.cz - 10.9.2023)

NAS stanice z dílny společnosti QNAP se již řadu let řadí mezi naprostou špičku ve svém oboru a to nejen díky svým hardwarovým specifikacím, ale i pro svůj skvělý operační systém QTS. A jelikož relativně nedávno vydal QNAP jeho novou majoritní verzi s označením 5.1, je na čase se na ní podívat pěkně zblízka.

Zobrazit úvodní video Odkaz na celý článek

Pidi bedýnka s obřím prostorem | Videonávod pro NAS úložiště QNAP TS-262-4G (Youtube - CZC.cz - 11.7.2023)

Elegantní stolní krabička s dvoujádrovým procesorem Intel Celeron N4505 zajistí svižné a rozsáhlé privátní cloudové úložiště. Má řadu aplikací pro správu multimédií a souborů a je ideální pro domácnosti se spoustou digitálních dat.

Zobrazit video

QNAP TS-453E-8G – TEST a RECENZE opravdu vybavené a výkonné NAS. (ddworld.cz - 12.6.2023)

Stále více je zřejmé, že na cloudové služby a vzdálené servery se nelze spoléhat. Ať už kvůli přístupnosti, nebo politice, kdy nám mohou utnout přístup k obsahu kdykoliv, nemluvě o tom, že cokoliv nahrajete na nějaké Cloud úložiště mimo vaši kontrolu, znamená že už dále nejde o vaše data, ale data toho, komu úložiště patří. Pokud chcete mít svá data pod kontrolou, současně chcete mít přístup ke všemu obsahu a rozhodovat si sami o tom kdo k čemu může mít přístup, tak ideálním a prakticky nepostradatelným řešením je dnes vlastní NAS.

Odkaz na článek

QNAP TS-462: Prvotřídní domácí NAS server pro náročnější uživatele [1/2] (letemsvetemapplem.cz - 4.6.2023)

QNAP TS-462-2G je multimediálním NASem pro náročnější uživatele, které potěší výkonným procesorem, dvěma M.2 PCIe sloty, 2,5 GbE konektorem, HDMI a řadou dalších vlastností a funkcí. Právě proto si na tento model podíváme v naší recenzi dlouhodobého uživatele. V první části se zaměříme na design, první spuštění a namapování síťových disků, zatímco v druhé zabrousíme přímo do praxe a využitelnosti.

Zobrazit úvodní video Odkaz na celý článek (1. část)

QNAP TS-462: Prvotřídní domácí NAS server pro náročnější uživatele [2/2] (letemsvetemapplem.cz - 23.7.2023)

Je tomu jen pár týdnů, co jste si mohli na našem magazínu přečíst první část naší recenze NASu z dílny společnosti QNAP. Řeč je konkrétně o testu modelu TS-462, který nám nedávno dorazil do redakce a který od té doby podrobuji intenzivnímu testování jak v domácích, tak pracovních podmínkách. A jelikož nyní již tak nějak cítím, že nazrál čas k obšírnějšímu zhodnocení toho, jaká tato novinka v praxi je, pojďme si jí tedy v následujících řádcích přiblížit. Pro nedočkavce s hodnocením pak můžu už nyní říci, že dojem zanechal TS-462 víc než dobrý.

Zobrazit úvodní video Odkaz na celý článek (2. část)

Proč jsem si pořídil QNAP TS-233 a jak mi usnadňuje osobní i pracovní život (letemsvetemapplem.cz - 1.5.2023)

Rozhodně nepatřím mezi tu sortu uživatelů, které nestačí 512GB a více úložiště v Macu, nedej Bože iPhonu, ba právě naopak. Před zhruba půl rokem jsem však začal narážet na určité limity, které mě nakonec přiměly částečně vyměnit iCloud za NAS, konkrétně pak základní QNAP TS-233. Proč?

Odkaz na celý článek

Nespoléhejte se na cizí úložiště. Cestou je QNAP (APPLIKACE.cz - 14.3.2023)

Příprava vlastního cloudu není nic složitého. Stačí jen chytrá krabička, které se říká Network-attached storage – zkráceně NAS, což je v překladu „úložiště připojené na počítačovou síť“. NASky vyrábí více výrobců, nicméně pokud chcete mít data v bezpečí, je dobré vybírat ze značek, které mají bohatou historii, a hlavně které pravidelně vydávají bezpečnostní aktualizace. Jednou z mála takových je QNAP, který nabízí řešení pro domácnosti i pro firmy. My se nyní podíváme na model ze střední třídy v podobě QNAP TS-264-8G, který se bez problémů hodí jak pro domácnost tak i pro menší firmu.

Odkaz na recenzi (1. část)

Využití bezpečného cloudového úložiště pro vaše data (APPLIKACE.cz - 21.3.2023)

V minulém článku jsme si vysvětlili, co je to NAS a představili jsme cloudové úložiště QNAP TS-264-8G. Dnes se podíváme na to, jak je to s jeho zapojením a jak nám dovede posloužit.

Odkaz na recenzi (2. část)

QNAP: Snadný přístup do vlastního úložiště (APPLIKACE.cz - 27.3.2023)

Hlavní výhodou vlastního online úložiště je fakt, že je trvale dostupné na síti. Vy se tak ke svým datům dostanete, ať už jste kdekoliv, a to dvěma možnými způsoby. První z nich je z chytrého telefonu pomocí mobilních aplikací, druhý je z internetového prohlížeče počítače. Pro maximální využití nabízí QNAP hned celou řadu aplikací a my si tady představíme hlavní dvě.

Odkaz na recenzi (3. část)

SNepodceňujte výběr správného cloudového úložiště (APPLIKACE.cz - 4.4.2023)

V začátku našeho seriálu jsme si řekli, co NASky umí, a zároveň jsme si představili novou dvoudiskovou (prakticky ale vlastně 4diskovou, díky dalším dvěma vnitřním slotům pro M.2 disky) variantu v podobě TS-264-8G. Jenže co když máte představu jinou? Tak jsou k dispozici i jiné varianty. Pro snadnější orientaci budeme i nadále vybírat z nabídky od společnosti QNAP.

Odkaz na recenzi (4. část)

Qnap TS-435XeU – kompaktný a tichý NAS do racku 1U (HWcooling - 25.2.2023)

QNAP TS-435XeU-4G je NAS, ktorý zaujme predovšetkým nízkoprofilovým vyhotovením 1U pre použitie v serveroch, no vzhľadom na nízku spotrebu a hlučnosť je vhodná aj do domácnosti. Neplatí tak, že serverové komponenty doma radšej kvôli ich hlučnosti a spotrebe nechcete ani vidieť, minimálne teda v tomto prípade. Situácia bude rozhodne iná pri nejakom veľkom a výkonnom Xeon/Epyc procesore, no použitý ARM od Marvell je pre použitie v domácnosti ako stvorený. Zálohovanie dát a streamovanie obsahu zvláda bez problémov, navyše vďaka nadštandardnej konektivite nebude problém NAS pripojiť k 10 Gb switchu alebo priamo k počítaču.

Odkaz na recenzi

Jak jednoduše zálohovat Fotky Google na NAS (letemsvetemapplem.cz - 4.2.2023)

Zálohování dat je nesmírně důležitou činností, což platí dvojnásob v případě fotografií a videí. V dnešní době se nám k tomu naštěstí nabízí hned několik praktických možností a záleží už na každém uživateli, která z nich je mu nejpříjemnější. Samozřejmě lze zálohovat tradičně prostřednictvím externích disků či flashek, nebo „sáhnout“ po poměrně oblíbenější variantě v podobě cloudového úložiště. V takovém případě probíhá zálohování většinou automaticky. Soubory se jednoduše nahrají do cloudu a my tak máme hotovo. To ale s sebou přináší i jistá negativa, poněvadž nad daty nemáme takovou kontrolu, a zároveň visí otazník nad soukromím a zabezpečením. Jako řešení se proto nabízí chytrá domácí úložiště NAS.

Zobrazit úvodní video Odkaz na celý článek

Super rýchla sieť s QNAP TS-462 a rozširujúcim 2,5 a 5 GbE príslušenstvom (touchIT - 24.1.2023)

Sieťový disk je trochu iná liga na ukladanie dát. Je to nielen pevný disk, kam umiestnite všetky vaše fotografie a zálohy. Teraz je to už aj minipočítač. Na to, aby ste naplno využili takúto NAS, oplatí sa mať aj 2,5 alebo 5 Gbps LAN sieť. V článku nájdete informácie o adaptéri pre notebook ako aj switch vhodný do firmy alebo domácnosti.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-233: Ideální domácí kompaktní disková stanice pro sdílení i zálohování! (Youtube - Alzatech - 23.1.2023)

Diskové stanice QNAP jsou určené pro všechna použití - od domácích pro náročná firemní. Dnes se podíváme na QNAP TS-233, kompaktní stanicí NAS pro dva disky, která je ideální do domácnosti - a můžete si ji objednat i s předinstalovanými disky!

Zobrazit video

Otestovali sme Qnap QHora 322, router pre firmy (HWcooling - 7.1.2023)

Sieťové prvky sa vo väčšine domácností obmedzia na nejaký modem a router, zvyčajne v podobe jedného zariadenia od poskytovateľa internetu, prípade ešte nejaký menší switch alebo NAS. V podnikoch je ale situácia iná a najmä so zmenou pracovných návykov musia zamestnávatelia umožniť prístup do firemnej siete aj ľuďom z ich domov. Nielen tieto úlohy sa snaží riešiť nový smerovač QHora-322 od Qnap.

Odkaz na recenzi

Recenze: QNAP TS-253E – šikovný všeuměl (GEEK magazín - 1.12.2022)

Neztratí se v malé či střední firmě, ale zrovna tak udělá radost náročným domácím uživatelům. Řeč je o novém NAS serveru QNAP TS-253E, který dnes důkladně proklepneme.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-462: Sieťový disk, NAS, ktorý funguje skoro ako bežný počítač (Youtube - touchIT - 29.11.2022)

Toto vás skutočne prekvapí. Sieťový disk, ktorý má minimálnu spotrebu energie, môžete si na ňom rozbehať, čo budete chcieť a poslúži ako prehrávač filmov k TV, na zálohovanie dát alebo zber dát k vášmu kamerovému systému v domácnosti alebo vo firme. A ešte sa k nemu dá pripojiť priamo monitor a klávesnica s myšou a nepotrebujete počítač.

Zobrazit video

QNAP TS-464-4G: Ještě pořád NASka - a nebo spíš opravdový fileserver? (Youtube - Alzatech - 15.11.2022)

Diskové stanice představují pásmo od těch nejjednodušších až po skutečné fileservery, které ochrání data nejen doma, ale i ve firmě. Systém QTS 5 na stanicích QNAP nabízí funkce typické spíš pro skutečné fileservery - od podpory kamerových systémů přes ochranu proti malware a zálohování sama sebe na cloud!

Zobrazit video

QNAP QuTS hero 5.0.0: profi systém pro NASy (svethardware.cz - 17.10.2022)

Dnes jsme se podívali na operační systém QNAP QuTS hero 5.0.0, který je profesionální verzí systému pro NASy tohoto výrobce. Nabízí např. 128bitový souborový systém ZFS, inline kompresi i deduplikaci a další funkce navíc proti QTS.

Odkaz na recenzi

Proč nevyužívám cloudové služby - recenze NAS TS-364 (Youtube - dielenka - 10.10.2022)

V tomto videu hodnotím QNAP TS-364-4G, NAS, který používám již více než 9 měsíců, a shrnuji své dojmy.
Proč už nepoužívám cloudové služby k ukládání svých dat? Proč mi tento NAS navždy změnil život?

Zobrazit video (EN zvuk + SK titulky)

Step-by-step 1: NAS QNAP TS-233 – začínáme (DigitálníDomácnost.cz - 9.8.2022)

Pokud jste dospěli do stádia, že pevný disk ve vašem počítači přestává kapacitně stačit nebo chcete mít některé soubory uloženy odděleně od počítače, s výhodou můžete využít služeb NAS (Network Attached Storage), externího zařízení s několika pevnými disky typu HDD (točivé) nebo SSD (solid-state drive). S jeho pomocí si můžete vytvořit tak zvaný privátní cloud, to znamená, že data jsou uložena ve vámi spravovaném zařízení a bezpečně dostupná odkudkoli.

Odkaz na recenzi (1. část)

Step-by-step 2: NAS QNAP TS-233 – přednosti (DigitálníDomácnost.cz - 10.8.2022)

Zařízení QNAP NAS TS-233 má velmi nízkou spotřebu, typicky v režimu stand-by je to 3,4 W a při provozu 10,8 W. Zařízení rovněž vyniká nízkou úrovní hluku díky vestavěnému ventilátoru s proměnnou rychlostí otáčení – pokud je NAS zatížen velkou porcí „práce“, otáčky ventilátoru se zvýší, přesto však hluk subjektivně zůstává na nízké úrovní dalek nepříjemnému kvílení známému od jiných modelů jiných značek.

Odkaz na recenzi (2. část)

Step-by-step 3: NAS QNAP TS-233 – vkládáme disky a jedeme (DigitálníDomácnost.cz - 11.8.2022)

Z minulého dílu už víme, že NAS QNAP TS-233 je vybavena čtyřjádrovým procesorem ARM Cortex A55 s integrovanou 2GB pamětí. Lze jej použít s 3,5" disky HDD/SSD SATA 6Gb/s a podporuje akceleraci šifrování AES-NI, takže nabízí bezpečné a vysokorychlostní zálohování a případnou obnovu, přístup k souborům a sdílení.

Odkaz na recenzi (3. část)

Step-by-step 4: NAS QNAP TS-233 – aplikační vymoženosti (DigitálníDomácnost.cz - 12.8.2022)

Pro novou TS-233 je k dispozici nejnovější operační systém QTS 5.0 s bohatými aplikacemi NAS pro domácnosti a firmy.

Odkaz na recenzi (4. část)

Změna “stáje”.. Zprovoznění QNAP TS-364 a první zkušenosti (@365tipu - 18.7.2022)

“Letní” projekt, přestěhovat obsah ze stárnoucího a extrémně pomalého Synology NAS na nový QNAP TS-364. To “3” tam znamená tři šachty a tím pádem výhodné využití RAID 5. Mimo to umí QNAP řadu dalších věcí, které se chystám vyzkoušet (a popsat).
Budu tak moci “přestěhovat” PLEX z mého počítače právě na QNAP NAS. Mají nové řešení (MARS) pro zálohování hostingů na WordPressu, což je jedna z věcí, na které se těším enormně. Umí i virtualizaci (uvnitř je Intel procesor), což je další věc co mě hodně zajímá.

Odkaz na recenzi

Jak využít QNAP pro stahování (nejen) Torrentů. Protože přesně na tohle se NAS hodí (@365tipu - 21.7.2022)

QNAP má v aplikačním obchodě Download Station – umí samozřejmě i Bittorrent, ale také další protokoly, dokonce včetně RSS. Můžete si i zapnouti i vyhledávání v torrentech. Při přidání první úlohy musíte nastavit kam se budou stažené soubory ukládat i kde budou dočasné soubory – vytvořte si pro tyto účely samostatnou složku, jak jinak. Můžete oboje nastavit na stejné místo, dočasné soubory se stejně ukládají do složky pod tou vámi nastavenou.

Odkaz na recenzi (2. část)

Plex na QNAP NAS (@365tipu - 26.7.2022)

Pokud hledáte nejlepší software na přehrávání filmů a seriálů, tak je to jednoznačně Plex. Mimo to umí ještě obecně videa, fotky a hudbu, ale pro filmy a seriály umí vše potřebné – titulky, získat fotografie, popisky, hodnocení, prostě všechno. Plex jsem doposud měl na počítači s Windows. Fungovalo to skvěle, jen se musel počítač nechávat zapnutý. S příchodem nového QNAP NAS se to ale vyřešilo – Plex umí QNAP, TS364 je i dostatečně výkonná, včetně potřebného hardware, takže se Plex “přestěhoval”. Lépe řečeno, byl znovu nainstalován, protože něco jako migraci nastavení Plex neumí.

Odkaz na recenzi (3. část)

Recenze QNAP TS-233: Nejlepší NAS pro jednotlivce a domácnosti za příznivou cenu [2/2] (letemsvetemapplem.cz - 9.9.2022)

Jak už jsme zmínili v prvním dílu naší recenze, tento drobeček na sebe dokáže upoutat pozornost už jen svým elegantním designem. I přesto ale platí, že to nejzajímavější najdeme skryté až uvnitř. V tomto dílu si proto společně posvítíme na to, co QNAP TS-233 vlastně umí, s čím si poradí a jak je na tom z hlediska přenosových rychlostí. V závěru se navíc ještě zaměříme na velice zajímavé řešení, díky němuž si NAS bez sebemenších potíží dokáže poradit s automatickým zálohováním webových prezentací běžících na populárním WordPressu.

Zobrazit úvodní video (2. část) Odkaz na celý článek (2. část)

Recenze QNAP TS-233: Nejlepší NAS pro jednotlivce a domácnosti za příznivou cenu [1/2] (letemsvetemapplem.cz - 16.7.2022)

Na trh zavítalo nové datové úložiště QNAP TS-233 pro jednotlivce a domácnosti, které nám padlo do oka chytrými funkcemi a příznivou cenou. Přesně proto si na tento zajímavý kousek posvítíme v naší dvoudílné recenzi a otestujeme, zdali dokáže doručit vše, co od něj výrobce slibuje. Jestli právě vybíráte vhodný NAS například do vaší domácnosti, tak by vám tento model rozhodně neměl uniknout. Tento drobeček dokáže dle všeho náramně překvapit.

Zobrazit úvodní video (1. část) Odkaz na celý článek (1. část)

Jak prostřednictvím VPN bezpečně přistupovat ke QNAP NASu odkudkoliv a jaké jsou možnosti (letemsvetemapplem.cz - 20.6.2022)

Síťová úložiště NAS s sebou přinášejí širokou řadu nejrůznějších výhod, díky čemuž jejich popularita neustále roste. Jejich primárním úkolem je zajistit zálohování dat v rámci domácnosti či firmy. U toho to ale ani zdaleka nekončí. S pomocí dnešních NASů si totiž můžeme vytvořit náš vlastní cloud a mimo ukládání dat jej rovnou využít ke streamování multimediálních souborů přímo do televize, virtualizaci počítačů, pro správu IP kamer nebo jako plnohodnotný server. Vše přitom máme takzvaně pod kontrolou, a to včetně zabezpečení.

Zobrazit úvodní video Odkaz na celý článek

Aplikace Qfile: Perfektní nástroj pro přístup k NASu odkudkoliv (letemsvetemapplem.cz - 1.3.2022)

Chytrá datová úložiště neboli takzvané NAS servery se těší stále rostoucí popularitě. Není se vlastně ani čemu divit. Znatelně zjednodušují například zálohování dat a přinášejí řadu dalších možností. Zjednodušeně lze říct, že s pomocí NASu si můžete vybudovat své vlastní cloudové úložiště, kde máte doslova vše pod kontrolou. V takovém případě je však vhodné mít ke cloudu přístup odkudkoliv – primárně tedy i z mobilního telefonu. A přesně na tento způsob si dnes společně posvítíme.

Zobrazit úvodní video Odkaz na celý článek

Recenze: QNAP TS-364 – multimediální všeuměl, který nahradí i PC (GEEK MAGAZÍN - 18.1.2022)

Společnost QNAP uvedla na konci loňského roku do prodeje velmi zajímavý NAS server s modelovým označením TS-364, který poslouží nejen k ukládání dat. V praxi se dá snadno využít jako multimediální centrum. Lákadel má ale tato novinka daleko více.

Odkaz na recenzi

NAS GAMING je realitou! (Youtube - Ator - 31.12.2021)

QNAP NAS, více než jen NAS!
TS-673A s AMD Ryzen V1500B procesorem, M.2 NVMe sloty, PCIe sběrnicemi a 2,5GbE porty.

Zobrazit video

QNAP vydal očekávaný systém QTS 5.0 s řadou možností a lepším zabezpečením (letemsvetemapplem.cz - 10.10.2021)

Začátkem tohoto týdne došlo k vydání očekávané verze operačního systému QTS 5.0, který pohání síťová úložiště od značky QNAP. Tato aktualizace přináší řadu zajímavých vylepšení, které mají za cíl nejen zpříjemnit používání NASu, ale také posílit jeho zabezpečení a výkon. Pojďme se této nové verzi společně podívat na zub a poukázat na nejzajímavější novinky.

Odkaz na článek

QNAP TS-453D - výměna vadného disku v RAIDu (Youtube - Gearvlog with Mike - 16.3.2022)

Stát se může. Je to moje první zkušenost s vadným diskem od Western Digital. WD Red v QNAP TS-453D první vykazoval chybu ve S.M.A.R.T. a po asi 3 týdnech prostě přestal fungovat. Takže se v tomhle videu podíváme jaké kroky podniknout, když v RAIDu měním disk. Celkově to není složitý úkon a není třeba se ho bát. Platí jen jediné pravidlo: nový disk musí být datově stejný nebo větší než ten původní. Po fyzické výměně za vás zbytek udělá systém s tím, že se dotáže, jestli je všechno v pořádku. DOPLNĚNÍ: Je to již nějaká doba, co jsem vadný disk měnil a vše stále funguje k mojí naprostě spokojenosti. Žádné pády, lagy, záseky - vše jede na 100%.

Zobrazit video (5. část) - výměna vadného disku v RAIDu

QNAP TS-453D - 4 HDD Drives (Youtube - Gearvlog with Mike - 22.9.2021)

S QNAP TS-453D konečně naplno. Připojeno na nový router TP-Link AX6000 s osazením všech 4 disků. Takže 4x 4TB disky v RAIDU po dvou. Jeden RAID využívám jako zálohu svých soukromých dat - fotky, videa a ostatní soubory se kterými běžně pracuji po celé domácí síti a druhý RAID využívám čistě na pracovní soubory. De facto 8TB úložné kdykoliv odkudkoliv dostupné. Za mne veliká spokojenost. Lepší router hodně pomohl přenosovým rychlostem, protože router plně podporuje LACP. K této NASce si uděláme ještě jedno video - ohledně využití jeho AI, ale i dalších funkcí.

Zobrazit video (4. část) - 4 HDD Drives

QNAP TS-453D - Hardware inside (Youtube - Gearvlog with Mike - 18.7.2021)

Z prvotního nadšení jsem udělal několik chyb. Takže náprava v tomto videu. Hardwarové specifikace našlapané NASky QNAP TS-453D. Kam až ji jde posunout, jak se dá upgradovat a jaký smysl vlastně takové upgrady mají...

Zobrazit video (3. část) - Hardware inside

QNAP NAS TS-453D - Fresh Installation (Youtube - Gearvlog with Mike - 17.6.2021)

S QNAP TS-453D od prvního kroku. Tuhle NASku jsem si zamiloval a nepřestává mne bavit. Takže jdeme na to - nové disky, WD NAS RED 4TB a čistá instalace a první kroky. Osobně nemohu jinak než chválit.

Zobrazit video (2. část) - Fresh Installation

QNAP NAS TS-453D - Unboxing (Youtube - Gearvlog with Mike - 5.6.2021)

Úplně začátkem videa se chci omluvit - trošku mne pozlobila šumová brána v OBS. Ale zároveň chci poděkovat společnosti QNAP, protože tohle je první produkt, který jsem na recenzi opravdu dostal. NAS QNAP TS-453D. Čtyřslotová profesionální NASka se 4GB RAM (rozšířitelné až na 8GB), procesorem Intel® Celeron® J4125 2,0 GHz, jedním PCI-e slotem, 4x USB, 2x LAN a 1x HDMI. A jediné co mohu říct je WOW. Čekal jsem cokoliv, ale jsem z toho doslova nadšený. My si spolu uděláme několik videí, jako je FRESH INSTALL a základní nastavení, pak použití software, pak vlastní recenzi a naposledy pak, po nějaké době užívání, bude video z mých dojmů.

Zobrazit video (1. část) - Unboxing

Proč chtít NAS do domácnosti: K čemu slouží a jaké jsou výhody (letemsvetemapplem.cz - 29.8.2021)

Doby, kdy síťová úložiště byla určena výhradně pro potřeby větších firem, jsou už dávno pryč. Dnes se na trhu naštěstí nachází nespočet dostatečně výkonných, a především dostupných modelů určených pro domácnosti. Obrovskou výhodou také je, že se jejich možnosti prakticky neustále rozšiřují, díky čemuž je lze využít nejen pro uchovávání dat a zálohování, ale také k řadě dalších aktivit. Otázkou každopádně zůstává jediné. Vyplatí se investovat do NASu pro domácnost? V tomto článku si téma objektivně rozebereme a postavíme proti sobě relevantní výhody a nevýhody.

Odkaz na článek

QNAP NAS TS-673A - Unboxing (Youtube - Ator - 20.7.2021)

Ani nevím, kdy jsem se tak těšil na práci s NASem...

Zobrazit video (1. část) - Unboxing

10Gb switch QSW-M1208-8C a pokročilé funkce switchů QNAP (pctuning.cz - 14.7.2021)

Dnes se podíváme na pokročilé schopnosti switchů QNAP. Těšte se na zaklínadla jako LLDP, LAG, LACP, RSTP, takové ty věci, o kterých se často nepíše. Pokud plánujete síť v nějaké menší firmě, budou se vám tyto znalosti hodit. Nehledě na to, že firma QNAP připravila opravdu pěkná zařízení za skvělou cenu.

Odkaz na článek

Qsync aneb řešení pro synchronizaci souborů z více zařízení na QNAP NAS (letemsvetemapplem.cz - 29.5.2021)

Primárním úkolem NAS je v mnoha případech synchronizace souborů. K tomu síťová úložiště nabízejí nejrůznější nástroje, které se samozřejmě odlišují podle výrobce. QNAP pro tyto účely nabízí poměrně propracovanou aplikaci Qsync, s jejíž pomocí lze nesmírně jednoduše zajistit zmiňovanou synchronizaci souborů z více zařízení, a to nezávisle na tom, zdali pracujete s PC s Windows, Macem, anebo třeba iPhonem/Androidem. Jak to vlastně celé funguje? Jak Qsync zprovoznit a jak jej nakonfigurovat? Přesně na tohle se dneska společně podíváme.

Odkaz na článek

QNAP TS-230 - TEST a RECENZE cenově dostupné dvoudiskové domácí NAS (ddworld.cz - 20.5.2021)

Sice dnes žijeme v době „cloudové“ tedy, většina lidí si zálohuje své data online a s klidným srdcem tak předává svá data do rukou různých společností a provozovatelů, ovšem stále se najde dost lidí, kteří z pochopitelných důvodů upřednostňují udržovat svá data skutečně svá, přístupná a takzvaně doma po ruce. Sice zde máme spoustu NAS řešení, ale cena těchto zařízení byla vždy celkem vysoká a pro většinu lidí tedy nezajímavá. Bylo tedy zvykem si domácí NASky dělat takzvaně na koleně z vysloužilého HW apod. Toto řešení ovšem postrádá své kouzlo v líbivém designu, a hlavně v jednoduchosti nastavení a přístupnosti pro méně technicky nadané. Nyní je na trhu ale několik cenově zajímavých základních dvoudiskových NAS, takže jsme se rozhodli se na ně podívat.

Odkaz na článek

Recenzia: QNAP TS-653D-8G (digitalportal.sk - 17.5.2021)

Kúpa prvého NAS serveru môže byť pre mnohých používateľov náročným krokom. Výhody týchto zariadení sú zrejmé, najmä v porovnaní s verejným cloudom. Otestovali sme 6-diskové NAS od QNAP, čo prináša?

Odkaz na článek

Aplikace QuMagie pro QNAP NAS: Osobní cloud pro správu vašich fotografií s AI (letemsvetemapplem.cz - 2.5.2021)

Fotografie mnohdy řeknou více než tisíc slov. Dokážou totiž autenticky zachytit nejrůznější okamžiky a umožňují nám tak se k nim zpětně vracet a dané chvíle si snadno připomínat. Na to samozřejmě reaguje i dnešní doba, kdy pro focení lidé nejčastěji používají mobilní telefon. Stále ale přetrvává problém s uchováváním fotek, kdy se bez zálohování zkrátka neobejdeme. Samozřejmě pro fotky vyfocené iPhonem se jako nejlepší řešení jeví iCloud. Další zajímavou možností je využití domácího úložiště, přičemž nesmírně zajímavým řešením je aplikace QuMagie pro QNAP NAS.

Odkaz na článek

Switch QNAP QSW-M1208-8C — když potřebujete 10 GbE (pctuning.cz - 2.5.2021)

Dnešní článek je o firemním 10 GbE switchi QNAP QSW-M1208-8C s dvanácti porty pro nejnáročnější domácí uživatele, větší kanceláře a malé firmy. Firmu QNAP znáte především jako výrobce výborných NAS, ale byla by škoda nezmínit jejich síťová řešení. Pokud se o sítě byť jen okrajově zajímáte, určitě si ho nenechte ujít.

Odkaz na článek

Jak si vytvořit vlastní Minecraft server na síťovém úložišti QNAP (ceskymac.cz - 8.4.2021)

Videohra Minecraft brzy oslaví 10 let své existence. U hráčů jde stále o velmi oblíbený titul, což mimo jiné dokazuje také to, že ji měsíčně hraje přes 130 milionů hráčů. V dnešním článku si ukážeme jak si vytvořit svůj vlastní server, přímo na QNAP NASu.

Odkaz na recenzi

Recenze QNAP TS-253D: slušně vybavený NAS s hromadou zajímavých funkcí (ceskymac.cz - 29.3.2021)

Dostali jsme se k poslednímu dílu našeho dlouhodobého testu síťového úložiště QNAP TS-253D. V dnešní recenzi si shrneme informace, které jsme si uvedli v předešlých dílech a popíši vám, co si o tomto stroji po dvou měsících používání myslím.

Odkaz na recenzi

Jak na Macu použít QNAP NAS jako herní knihovnu (letemsvetemapplem.cz - 21.3.2021)

Domácí síťová úložiště jsou rok co rok dostupnější, díky čemuž dnes už není problém si jeden takový kousek pořídit domů. Zároveň se skvělým způsobem posouvají kupředu jejich schopnosti. NAS se tedy dokáže postarat o zálohování dat, systémů, spravování multimédií, může fungovat jako mailový server obecně se postará o spoustu dalších věcí. Již v našich dřívějších článcích jsme nakousnuli myšlenku NASu jakožto herní knihovny. Jak to vlastně celé funguje a co k tomu potřebujeme?

Odkaz na článek

Dlouhodobý test QNAP TS-253D: jak nastavit Plex a průvodce QTS #3 (ceskymac.cz - 10.3.2021)

V předešlém díle jsme si představili, jak fungují virtuální počítače na síťových úložištích QNAP a zároveň si ukázali postup, jak jeden takový vytvořit. V dalším díle našeho dlouhodobého testu se podíváme na další zajímavé funkce síťového úložiště QNAP TS-253D.
Jako první, si ukážeme nastavení multimediální platformy Plex, která vám vytvoří váš vlastní mediální server přímo na síťovém úložišti. Díky této aplikaci najdete všechnu svoji hudbu, fotky, filmy a seriály na jednom místě ve velmi hezkém prostředí.

Odkaz na recenzi (3. část)

Dlouhodobý test QNAP TS-253D: jak u síťového úložiště QNAP nastavit virtuální počítače #2 (ceskymac.cz - 22.2.2021)

V předešlém díle jsme si představili základní aspekty síťového úložiště QNAP TS-253D. Popsali jsme si technické specifikace, rychlosti přenosu a dostupná hardwarová rozšíření. V dnešním díle se podíváme na to, jak na tomto zařízení vytvořit virtuální počítače, které jsou jednou z hlavních funkcí síťových úložišť.

Odkaz na recenzi (2. část)

Dlouhodobý test QNAP TS-253D: dvoudiskový NAS, který vám za každou cenu uhlídá vaše data #1 (ceskymac.cz - 3.2.2021)

Síťová úložiště (NAS) se v poslední době začínají čím dál více rozšiřovat i do běžných domácností. Vlastnit NAS přináší rovnou několik benefitů od zálohy počítačů, hostování vlastního cloudového úložiště, multimediálního centra pro chytrý televizor, až k hostování virtuálních počítačů (VM). Na pohled malé zařízení nabízí opravdu velkou řadu funkcí. Na nejzajímavější z nich se proto podíváme v dlouhodobém testu síťového úložiště QNAP TS-253D.

Odkaz na recenzi (1. část)

Router QNAP QHora 301W zaujme 10 GbE, WiFi 6 a SD-WAN (pctuning.cz - 5.3.2021)

QNAP QHora 301W je spíš typické firemní zařízení, nemá RGB podsvícení s blikátky a extravagantním gaming designem. Sněhově bílá krabička ale v sobě skrývá hodně zajímavé funkce, které nenajdete ani u podstatně dražších routerů. Náročnému uživateli nabídne minimálně extrémní rychlost dvou portů 10 GbE, které budou samozřejmě fungovat i s 5 nebo 2.5 GbE.

Odkaz na článek

Snímky na NAS aneb perfektní ochrana proti ztrátě dat a ransomwaru (letemsvetemapplem.cz - 23.2.2021)

Jedná se o skvělou funkci, která už zachránila spoustu lidí a firem od doslovné katastrofy. Zároveň ale musíme upozornit na jednu věc. Snímky bohužel nejsou samozřejmostí a všichni výrobci jej doposud nezavedli. V tomto směru mají výhodu vlastníci produktů QNAP, kde je podpora na každém jednotlivém NASu.

Odkaz na článek

Jak na síťovém úložišti QNAP zprovoznit Homebridge (ceskymac.cz - 8.2.2021)

Produktů s podporou Apple HomeKitu existuje již celá řada, nicméně stále se najde početná skupina výrobců, kteří ji buď záměrně ignorují, nebo ji zkrátka nestihli implementovat do svého portfolia. Naštěstí však existuje způsob, jak těmto produktům přidat HomeKit podporu a dostat je do aplikace Domácnost. Toto řešení se jmenuje Homebridge a lze zprovoznit také na domácím síťovém úložišti (NAS). V mém konkrétním případě jsem Homebridge instaloval na NAS QNAP TS-351.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-h973AX: Ryzen, pět disků, čtyři SSD a QuTS hero (svethardware.cz - 2.2.2021)

QNAP TS-h973AX rozhodně není určen pro běžnou domácnost na prosté zálohování a provoz v podobě multimediální stanice. Jde o větší model pro celkem 9 disků či SSD, který na multimédia ani moc nemyslí, respektive není vybaven HDMI či jiným obrazovým portem. Jde o NAS určený především pro podniky a jejich kanceláře, jimž dokáže poskytnout vysokou datovou propustnost s využitím svých 3 ethernetových rozhraní.

Odkaz na recenzi

Jak vytvořit Minecraft server na QNAP NAS (letemsvetemapplem.cz - 1.2.2021)

Velice populární hra Minecraft je tady s námi již několik let a stále se pyšní doslova obrovskou fanouškovskou základnou. Tento titul totiž hráči nabízí takřka neomezené možnosti a dokáže do jisté míry rozvíjet jeho kreativitu, kterou následně může využít například pro tvorbu zajímavých staveb, pro hrátky s „elektrickým proudem“ (redstone) a podobně. Jestliže se řadíte mezi fanoušky této hry a shodou okolností zároveň vlastníte NAS od QNAPu, zbystřete. Dnes si totiž ukážeme, jak doslova během deseti minut vytvořit Minecraft server na domácím úložišti.

Odkaz na článek

Jak zálohovat Mac na QNAP NAS za pomocí Time Machine (letemsvetemapplem.cz - 15.1.2021)

V dnešní moderní době jsou naše digitální data neuvěřitelně důležitá a mnohdy mají až nepopsatelnou cenu. Přesně proto je důležité provádět pravidelné zálohy, díky čemuž dokážeme předejít různým nepříjemnostem. Nikdy totiž nevíte, co se může stát. Většinou v ten nejméně vhodný okamžik se můžete setkat například s ransomwarem, který nenávratně zašifruje vaše soubory, nebo s prostým selháním disku.

Odkaz na článek

Jak zálohuju svá data? :-) Aneb proč je NAS lepším řešením, než exterák... (Youtube - Petr Jan Juračka - 14.1.2021)

Krátký povídání o mojí zálohovací strategii a důvodech, proč to tak dělám.... Softwary, o kterých ve videu mluvím: Photo Mechanic, GoodSync, Viceversa. Moje NAS řešení je QNAP TS-832PX.

Zobrazit video

Zrychlete jednoduše stávající síť. 2,5 Gbps se switchem QNAP (pctuning.cz - 18.12.2020)

Plánujete nákup nové základní desky? A víte, že už asi bude mít síťovou kartu pro 2,5GbE? Switch QNAP QSW-1105-5T je rychlý, tichý a cenově poměrně dostupný pětiportový 2,5GbE switch. Síťové karty pro 2,5 GbE jsou levné a vše funguje na starých kabelech Cat 5e. Zrychlení vaší domácí sítě už dlouho nebylo tak snadné.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-453D: NAS i druhé PC pro moderní domácnost (svethardware.cz - 3.12.2020)

QNAP TS-453D je určen pro náročnější uživatele, kteří potřebují slušný výkon externího úložiště a ocení případně i možnost jeho dalšího rozšíření. Právě o tom bude i dnešní recenze. Kromě samotného NAS serveru tu totiž je také Wi-Fi karta QNAP QXP-W6-AX200 (Aorus GC-WBAX200) a vedle ní jednoduchý přepínač (switch) QNAP QSW-1105-5T s 2,5GbE. Dnes je přitom 2,5Gb/s Ethernet velice aktuální, protože se už dostává do celé řady nových základních desek, což znamená, že postačí ještě alespoň vhodný přepínač a už se můžeme koukat po tom, co dalšího do této sítě zapojíme, přičemž NAS servery jsou logickou volbou.

Odkaz na recenzi

QNAP router QHora-301W - krátké video představení (QNAP cz Youtube - 2.12.2020)

Pokud podniky chtějí akceptovat novou normu práce na dálku, musí zavést jak vzdálenou síť VPN, která je rychle přístupná uživatelům na více místech, tak vysokorychlostní lokální řešení pokrývající kabelové a bezdrátové připojení. Zařízení QHora-301W podporuje vysokorychlostní připojení Wi-Fi 6 a 10GbE a zároveň poskytuje SD-WAN VPN podnikové třídy umožňující zavedení VPN na více pracovištích prostřednictvím cloudu. V kombinaci s příznivou cenou je zařízení QHora-301W solidním základem pro vybudování sítě nové generace.

Zobrazit video

QNAP TS-451D2 – parťák pro TV i počítač (czc.cz - GEEK MAGAZÍN - 27.11.2020)

NAS servery mají na starost zpravidla pouze ukládání dat. Neplátí to však v případě pokročilého modelu QNAP TS-451D2, který bude hlavním hrdinou dnešní recenze. Ten totiž dovede fungovat u TV také jako povedené multimediální centrum. A tím jeho možnosti ani zdaleka nekončí…

Odkaz na recenzi

Král je mrtev, ať žije král! QNAP NAS TVS-h1288X-W1250-16G se ZFS přebírá otěže s prací multimediálních dat (qnapclub.cz - 16.11.2020)

Studia a postprodukční prostředí, to jsou ve zkratce ideální místa, kde tento nový NAS server nalezne své uplatnění pro vybudování nejen superrychlého soukromého cloudu kreativním profesionálům. Nový model TVS-h1288X nyní přichází do prodeje jako náhrada za legendární NAS TVS-1282T3 a přináší budoucím zájemcům mnohá vylepšení.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-253D NAS – správný krok pro firemní ukládání dat (NETGURU-NN.com - 7.9.2020)

Pod drobnohled naší laboratoře AVERIA TECH LAB se tentokráte dostalo síťové úložiště, či chcete-li NAS, od společnosti QNAP, s označením TS-253D. Ač na první pohled malý svými rozměry, uvnitř se skrývá opravdu výkonné zařízení, které zajistí spolehlivé uložení a sdílení dat, jak pro náročné uživatele v domácnosti, tak pro menší a střední firemní týmy. Síla TS-253D se přitom nerekrutuje jen z hardwarových parametrů, ale také z poměrně široké palety aplikací, které jsou povětšinou zdarma.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-453D: Úžasný NAS pro profesionální použití [3. část] (letemsvetemapplem.cz - 5.9.2020)

Po týdnu se opět vracíme k naší třídílné recenzi datového úložiště TS-453D od společnosti QNAP. Jak jistě všichni víte, jedná se o poměrně žhavou novinku, která má rozhodně co nabídnout. V posledním dílu se podíváme na doposud nerozebranou možnost, jenž nám NAS nabízí. Tím je samozřejmě schopnost úložiště rozšířit o přídavnou PCIe kartu. Pojďme se na to tedy společně podívat.

Odkaz na recenzi (3. část)

QNAP TS-453D: Úžasný NAS pro profesionální použití [2. část] (letemsvetemapplem.cz - 29.8.2020)

Po menší odmlce se opět vracíme k recenzi datového úložiště QNAP TS-453D. V první části jsme si shrnuli samotné provedení produktu a popovídali si o jeho vlastnostech. Dnes NAS ale postavíme přímo do akce a vyzkoušíme si, co vlastně dokáže. Již dříve jsme vám totiž naznačili, že tento produkt nemusí sloužit pouze pro primitivní uchovávání dat. Pojďme se tedy do toho společně pustit.

Odkaz na recenzi (2. část)

QNAP TS-453D: Úžasný NAS pro profesionální použití (letemsvetemapplem.cz - 22.8.2020)

Svět NAS úložišť si během pár let prošel obrovskou evolucí. Od primitivních modelů, určených výhradně pro zálohování a uchovávání dat, jsme se dostali k úžasným kouskům, které se dokáží komplexně postarat o správu dat domácností a firem. V první části trojdílné recenze se jako úplně první v České republice podíváme na zoubek NASu QNAP TS-453D z čerstvě uvedené řady TS-x53D, který najde své místo i u hráčů. Rozhodně to stojí za to.

Odkaz na recenzi (1. část)

Začínáme s přístupem na dálku - myQNAPcloud (QNAP cz Youtube - 12.8.2020)

Chcete ke svému NASu přistupovat na dálku, nemáte pevnou IP adresu nebo nemůžete konfigurovat firewall či router? Mrkněte jak jednoduché je nastavit si přístup odkudkoli, který můžete sdílet i s kolegy.

Zobrazit video

QNAP TS-230 (QNAP cz Youtube - 8.7.2020)

Nový nejdostupnější dvoudiskový NAS od QNAP se sice drží cenou při zemi, funkcemi a výkonem ale ne. Jaký je a co umí?

Zobrazit video

Seznamte se s QNAP Cinema28 (letemsvetemapplem.cz - 1.7.2020)

Spolu s příchodem NAS úložišť jsme získali řadu benefitů, a to nejen v našich domácnostech, ale například také ve firmách. NAS můžeme bezesporu označit za jakési centrum veškerého dění, kde se v bezpečné podobě nachází důležitá data. Co takhle ale přeměnit „obyčejné“ úložiště v neobyčejné multimediální centrum? Přesně s tímto si poradí aplikace Cinema28, pomocí které získáte co možná největší kontrolu nad celým multimediálním obsahem. Pojďme se na ni tedy společně podívat.

Odkaz na článek

QNAP TS-230 – snadné zálohy (czc.cz - GEEK MAGAZÍN - 30.6.2020)

Společnost QNAP uvedla letos do prodeje velmi zajímavý NAS server s modelovým označením TS-230. Ten představuje levné řešení pro snadné zálohování dat. Jak si ale ukážeme v řádcích níže, předností má daleko více.

Odkaz na recenzi

QNAP QTS FileStation 5: aplikace pro správu dat (svethardware.cz - 1.5.2020)

Nedávno jsme se celkově podívali na operačního systém QNAP QTS 4.4.1 pro NASy společnosti QNAP.
Dnes se budeme podrobněji věnovat aplikaci FileStation 5, která se stará o správu dat a přístup k nim.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-251D: dva disky a široké možnosti (svethardware.cz - 22.4.2020)

QNAP TS-251D je malý, ale dobře vybavený NAS určený pro dva pevné disky nebo SSD. Díky možnosti rozšíření zvládne i M.2 SSD a navíc můžeme využít i výkonnou síťovou kartu s až 10 Gb/s. Samotný NAS má přitom ještě HDMI 2.0, takže po instalaci plnohodnotného linuxového systému Ubuntu může posloužit i jako malé PC napojené třeba na televizor, čili jako druhé (třetí, čtvrté...) PC v domácnosti.

Odkaz na recenzi

Recenze QNAP TS-351: všestranný NAS pro domácnost a firmy (ceskymac.cz - 31.3.2020)

Před nějakou dobou jsem recenzoval QNAP TS-351, kterému jsem věnoval krátký seriál. NAS obecně je ovšem natolik komplexní zařízení, že všechny jeho klady a zápory se projeví až v průběhu delší doby. S odstupem několika měsíců tedy přichází čas na dlouhodobé hodnocení.
Zatímco v předešlých článcích jste se mohli dozvědět podrobné informace o hardwaru, operačním systému QTS a jeho funkcích, tentokrát to vezmu z čistě uživatelského pohledu a zkušeností založených na každodenním používání.

Odkaz na recenzi

Domácí síťování: rychlý 10Gb NAS QNAP TS-332X (pctuning.cz - 26.3.2020)

QNAP TS-332X s 10Gb síťovou kartou je skvělá volba pro každého, kdo potřebuje rychlý NAS. Většina disků je rychlejších než 1GbE síť, o SSD ani nemá smysl mluvit. A co víc, tenhle drobeček má dokonce i tři pozice pro M.2 SSD, které mohou posloužit i jako cache! Je to moc pěkný kousek hardware a bylo by škoda se na něj blíž nepodívat!

Odkaz na recenzi

QNAP QGD-1600P Guardian: PoE switch + NAS v jednom (Youtube - 17.2.2020)

Managovatelný PoE switch jenž podporuje i virtuální počítače, funguje jako NVR, Router, AP kontrolér či firewall. A co ve videu ještě konkrétně zazní? Virtualizační Stanice, Container Stanice, Surveillance Station, QVR Pro, HybridMount, pfSense, MikroTik RouterOS, a další. Plus ke QNAP switchům z řady QGD-1600P pro český a slovenský trh jsou k dispozici NBD a NBD Onsite servisy.

Zobrazit video

Domácí síťování: Firemní Switch-o-NAS QNAP QGD-1600P (pctuning.cz - 17.2.2020)

Proč psát v domácím síťování o firemních zařízeních? Minimálně pro zajímavost. Switch nemusí být nudný! A mezi námi, QNAP QGD-1600P je všechno, jen ne nudná krabička. Je to switch, je to NAS, umí virtualizaci, má výstup HDMI do televize, vstupy USB, zvládne přes PoE napájet zařízení o příkonu až 370 W a může se změnit ve Wi-Fi AP!

Odkaz na recenzi

QNAP QTS 4.4.1: funkcemi nabitý systém pro váš NAS (svethardware.cz - 27.1.2020)

V dnešní recenzi se podíváme na schopnosti operačního systému QTS 4.4.1 pro NASy od QNAPu. Možnosti tohoto systému totiž daleko přesahují jen prosté ukládání dat na síťový disk a základní multimediální funkce.

Odkaz na recenzi

Recenze QNAP TVS-872XT: testování rychlosti v praxi (letemsvetemapplem.cz - 22.3.2020)

V dnešním poněkud opožděném článku navážeme na představení jednotky, kterou jsme si poprvé popsali před několika týdny. Dnes se podíváme na to, jak si NAS povede z hlediska rychlosti přenosu a to přes „plnotučný“ Thunderbolt 3 kabel (40 Gbit/s).

Odkaz na recenzi (2. část)

QNAP TVS-872XT: představení NASu pro profesionální využití (letemsvetemapplem.cz - 12.1.2020)

Dnešní recenze, nebo spíše představení je první částí z dvoudílné série o novince od QNAPu, kterou je jednotka TVS-872XT. Jedná se o velice výkonný model pro profesionální využití, který zaujme především velkým množstvím pozic a především pak špičkovou konektivitou a rychlostí přenosů.

Odkaz na recenzi (1. část)

QNAP TVS-672N: skvěle vybavený NAS (svethardware.cz - 5.12.2019)

Dnes se podíváme na výkonný NAS vybavený procesorem Core i3 a 5Gb sítí, jenž je jako model spadající mezi TVS určen především pro multimédia. Zvládne jejich přehrávání i editaci, a to s pomocí rychlých SSD.

Odkaz na recenzi

Dlouhodobý test QNAP TS-351: mobilní aplikace a možnosti ovládání NASu z iPhonu (ceskymac.cz - 4.11.2019)

Je tomu už nějakých pár týdnů, co mi doma přistálo síťové úložiště QNAP TS-351. S ohledem na komplexnost a široké možnosti využití jsem se rozhodl pro dlouhodobý test, o jehož průběhu se můžete dozvědět formou několikadílného seriálu. Zatímco v minulých dílech jsme si řekli něco o zálohování a uživatelském prostředí QTS, tentokrát se podíváme, jak si NAS vede z pohledu přístupu prostřednictvím mobilních zařízení.

Odkaz na recenzi (4. část)

Dlouhodobý test QNAP TS-351: nastavení záloh pomocí Time Machine (ceskymac.cz - 30.9.2019)

Je tu další díl našeho seriálu, který se točí kolem dlouhodobého testování domácího NAS serveru QNAP TS-351. Zatímco předchozí článek jsme věnovali operačnímu systému QTS a uživatelskému rozhraní, tentokrát se podíváme na jednu z nejdůležitějších funkcí, kterou je zálohování.

Odkaz na recenzi (3. část)

Dlouhodobý test QNAP TS-351: QTS je splněným snem všech hračičků (ceskymac.cz - 27.8.2019)

Na Českém Macu již nějaký ten pátek testujeme třídiskový NAS QNAP TS-351, který je určen středně náročným uživatelům. Jelikož se jedná o komplexní zařízení, rozhodli jsme se pro dlouhodobý test, o jehož stavu vás budeme informovat formou několikadílného seriálu. Zatímco v úvodním článku jsme se seznámili se samotným produktem a popsali jeho prvotní instalaci, tentokrát si povíme něco o uživatelském rozhraní a dostupných mobilních aplikacích.

Odkaz na recenzi (2. část)

Dlouhodobý test QNAP TS-351: třídiskový NAS s podporou RAID 5 (ceskymac.cz - 7.8.2019)

Síťová úložiště (NAS) si stále častěji nachází cestu do běžných domácností, kde najdou široké možnosti využití. Kromě obligátního zálohování můžou posloužit jako zdroj multimediálního obsahu pro chytrý televizor, sdílený prostor pro rodinná data či jako centrální jednotka kamerového systému. Způsobů, jak NAS začlenit do běžného chodu domácnosti je ovšem mnohem víc, zvlášť když se jedná o tak pokročilé modely, jakým je QNAP TS-351.

Odkaz na recenzi (1. část)

Éra 10 GbE sítí přichází. Jak si ji postavit doma? (czc.cz - GEEK MAGAZÍN - 12.9.2019)

Ve světě mobilních telefonů je stále častěji skloňovanější rychlý 5G internet. Pevné sítě nicméně nabízí v současnosti ještě výrazně vyšší přenosové rychlost. V dnešní době tak není problém si postavit 10 GbE síť. V dnešním článku si představíme hned několik produktů od společnosti QNAP, které jsou k tomu určeny.

Odkaz na recenzi

Tomáš Třeštík o TS-832X (Youtube - 16.8.2019)

Tomáš Třeštík je profesionální reklamní fotograf, jehož fotografie uvidíte všude. Na titutlních stránkách časopisů, v produktových reklamách i v kampaních vellkých značek. Protože disponuje digitálními daty v rozsahu desítek TB, přešel nedávno na NAS TS-832X, který mu nabízí rychlý přístup dokudkoli, dostatečnou kapacitu s možností dalšího rozšiřování a samozřejmě jistoty při chybě disku pomocí RAID 5.

Zobrazit video

QNAP TR-004: hardwarový RAID na čtyřech HDD (svethardware.cz - 9.8.2019)

Společnost QNAP nabízí nejen úložná zařízení typu NAS, ale také mnohem jednodušší modely v rámci řady TR. Jedná se o rozšiřující boxy pro pevné disky s hardwarovým RAIDem, které můžeme připojit i přímo k PC.

Odkaz na recenzi

Recenze QNAP HS-453DX – představení NASu do obývaku (letemsvetemapplem.cz - 28.7.2019)

Společnost QNAP nabízí nejen úložná zařízení typu NAS, ale také mnohem jednodušší modely v rámci řady TR. Jedná se o rozšiřující boxy pro pevné disky s hardwarovým RAIDem, které můžeme připojit i přímo k PC.

Odkaz na recenzi

Všestranný a rozšiřitelný NAS TS-673 s výborným poměrem cena/výkon (systemonline.cz - 27.6.2019)

Po delší době jsme měli znovu možnost otestovat některé z NAS zařízení značky QNAP. Z velmi široké nabídky s desítkami různých modelů ve stolním i rackovém provedení jsme si nakonec vybrali model TS-673, který patří v portfoliu QNAP do střední třídy určené pro menší podniky. Jde o cenově dostupný NAS s velmi dobrým výkonem a variabilitou.

Odkaz na recenzi (1. část)

QNAP HS-453DX: rychlý a elegantní NAS do obýváku (svethardware.cz - 28.6.2019)

Zařízení typu NAS mají své obvyklé provedení v podobě menších boxů, a tak je dobře, že existují i netradičně zpracované modely, jako je i QNAP HS-453DX. Ten svým tvarem připomene spíše DVD přehrávač než síťové zařízení pro pevné disky a SSD.

Odkaz na recenzi

QNAP: Datové úložiště pro firmy i rodiny! (alza.cz - 24.6.2019)

Není nic horšího, než ztráta dat! Jak ale zálohovat jednoduše, rychle a ideálně pro celou firmu a nebo rodinu? Mikoláš Tuček nám představí datová úložiště QNAP a ukáže, co všechno umí!

Zobrazit video

Recenze: QNAP TR-004 – data pod kontrolou
(czc.cz - GEEK MAGAZÍN - 16.4.2019)

Popularita notebooků neustále stoupá. Přednosti přenosných počítačů jsou nepopiratelné, problém však může představovat to, kam ukládat data. Zajímavou možností je expanzní jednotka QNAP TR-004, kterou si dnes důkladně proklepneme.

Odkaz na recenzi

Dlouhodobý test QNAP TS-251B - Seriál (letemsvetemapplem.eu)

díl 5. - vysíláme na Apple TV (16.3.2019)

Dlouhodobý test QNAP TS-251B - Seriál (letemsvetemapplem.eu)

díl 4. - pracujeme s QVPN a Qbelt (28.2.2019)

QNAP TS-832X: osm disků a rychlá síť
(svethardware.cz - 25.2.2019)

QNAP TS-832X je NAS server, který se zaměřuje především na poskytnutí dostatku diskových pozic, a tedy i vysoké kapacity. Těchto pozic je tu celkem osm a s tím, jak roste a bude růst kapacita HDD, může se kapacita brzy dostat vysoko nad 100 TB.

Odkaz na recenzi

Dlouhodobý test QNAP TS-251B - Seriál (letemsvetemapplem.eu)

díl 3. - Využití bezdrátové síťové karty v praxi (27.1.2019)

QNAP HS-453DX – ideální parťák k televizoru
(czc.cz - 12.12.2018)

V našich domácnostech se pomalu zabydlují chytré televizory s extrémně jemným rozlišením. Čím je ale krmit? Jako zdroj audio i video obsahu může posloužit i NAS server, například hlavní hrdina dnešní recenze – QNAP HS-453DX – je totiž přímo ke konzumaci multimédií doslova zrozený. Umí toho ale daleko více, jak si ukážeme v dnešní recenzi...

Odkaz na recenzi

Dvoudiskový NAS server QNAP TS-251B s HDMI a PCIe slotem
(alza.cz - 4.12.2018)

Hledáte efektivní řešení pro malou firmu nebo potřebujete sdílené úložiště do své inteligentní domácnosti? Máme pro vás rychlý NAS server QNAP TS-251B, který poslouží i jako multimediální základna s podporou streamování ve 4K rozlišení. Jaká je jeho výbava a čím se odlišuje od konkurence?

Odkaz na recenzi

QNAP TS-328: Speciálka pro tři
(superapple.cz - 26.11.2018)

Drtivá většina síťových disků na trhu obsahuje sloty pro sudý počet pevných disků. Bez problémů zakoupíte box pro dva, čtyři, šest nebo osm disků, avšak pro tři disky žádný. A je to škoda, protože základní uspořádání nejbezpečnějšího úložného systému typu Raid-5 počítá právě se třemi disky.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-453BT3: dokonalé datové úložiště pro síť i Thunderbolt 3
(superapple.cz - 13.11.2018)

Síťová úložiště jsou skvělými pomocníky pro ukládání velkého množství dat, ke kterým je zapotřebí přistupovat z několika různých počítačů. Příliš se však nehodí pro náročné činnosti, u nichž záleží na rychlosti přenosu dat. Vedle toho lokální úložiště s Thunderbolt konektorem nabídnou násobně vyšší rychlosti, nicméně dovolí s daty pracovat pouze jedinému přímo připojenému počítači. Také vás někdy napadlo, jestli by nešlo spojit výhody obou těchto technologií do jednoho zařízení?

Odkaz na recenzi

QNAP TVS-951X: 10 Gb/s v praxi
(svethardware.cz - 8.11.2018)

Dnes se podíváme na moderní a výkonný NAS od firmy QNAP, a sice model TVS-951X, který je vybaven jednak pozicemi pro pět desktopových disků plus čtyři SSD a vedle toho pak 10Gb/s rozhraním, které vyzkoušíme v praxi.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-251B: bohatá výbava i možnosti rozšíření
(svethardware.cz - 12.10.2018)

Dnes se podíváme na NAS pro pro domácnosti a malé kanceláře, a sice TS-251B vybavený dvoujádrovým procesorem Intel. Uživatelé mají možnost si jej přitom rozšířit pomocí karty pro PCIe a podstatně si jej vylepšit, třeba o 10Gb/s síť.

Odkaz na recenzi

Velká recenze: QNAP TS-251B-2G – hromada nových funkcí
(czc.cz - 28.9.2018)

Na pultech tuzemských obchodů se už na konci minulého měsíce zabydlel nový NAS server QNAP TS-251B-2G. Krátce poté vyšla také aktualizace operačního systému QTS 4.3.5 Beta, která přináší hromadu nových funkcí a která na podzim vyjde v plné verzi. Právě proto se nyní na obě novinky důkladně podíváme.

Odkaz na recenzi

Čtyř-šachtový QNAP NAS TS451A.
Tohle už využijete i pro menší a střední firmy (mini recenze)
(365tipu.cz - 14.9.2018)

QNAP NAS jsme tu už recenzovali (QNAP Entry Level NAS TS-228A (2x 1 TB Seagate). Recenze a praktické zkušenosti), ale to šlo o malý, dvou diskový, spíše se hodící na doma nebo do velmi malé firmy. Před pár týdny dorazil ale poněkud pokročilejší, čtyř diskový, takže je čas se podívat i na něco co se dá použít pro náročnější účely.

Odkaz na recenzi

Recenze QNAP TS-328: tři disky jsou ideál
(czc.cz - 12.6.2018)

NAS server QNAP TS-328 šel do prodeje teprve letos na jaře, přesto už si vysloužil první velké ocenění. Na právě probíhajícím veletrhu Computex totiž tento konkrétní model získal cenu Best Choice Award. Kromě zajímavého designu je to i díky funkcím, které nabízí. Především možnosti vybudovat RAID 5 pole s nejmenším počtem disků.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-328 – levný NAS s podporu RAID5
(alza.cz - 6.6.2018)

Síťové úložiště (NAS) představuje základní stavební kámen každé domácnosti, která krom stolního počítače vlastní i další moderní vymoženosti jako notebook, tablet, Smart TV či chytrý telefon. Všechna tato zařízení totiž potřebují někam ukládat data a právě k tomu využijete NAS. V dnešní recenzi QNAP TS-328 zjistíme, zda se vyplatí sáhnout právě po tomto modelu.

Odkaz na recenzi

NAS je domácí spižírna na data. Zkusili jsme multimediální verzi QNAP TS-251A
(zive.cz - 25.5.2018)

Zkratka NAS znamená Network Attached Storage, což je v překladu úložiště přiložené k síti. Označení třípísmennou zkratkou se už zažilo i u nás a „NASy“ se postupně rozšiřují nejen do malých firem, ale i do běžných domácností. Dnes si na jednom ukážeme, co takový NAS vlastně všechno umí.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-328: trojdiskový speciál pro RAID 5
(svethardware.cz - 16.5.2018)

Společnost QNAP nedávno představila svůj první třídiskový NAS, který je tak určen zvláště pro disky v konfiguraci pole RAID 5. Dalším zaměřením tohoto NAS serveru jsou také multimédia s podporou rozlišení 4K.

Odkaz na recenzi

QNAP Entry Level NAS TS-228A (2x 1 TB Seagate). Recenze a praktické zkušenosti
(365tipu.cz - 13.4.2018)

Když jsem si někdy před třemi a více lety pořídil NAS od Synology (mám v něm dva 3 TB disky, zrcadlené), zjistili jsem s odstupem času, že to byla jedna z nejlepších investic. Dnes by případné pořizování NAS bylo poněkud složitější, konkurence QNAP mezitím nabízí velmi lákavou alternativu.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-228A: řádně vylepšený low-end
(svethardware.cz - 12.3.2018)

QNAP TS-228A je jednoduchý domácí NAS vybavený čtyřjádrovým procesorem, který domácím uživatelům nabízí podporu snímků, synchronizaci, osobní cloud a další různé funkce. Dnes si jej otestujeme.

Odkaz na recenzi

Externí disky, počítač nebo NAS? (f22.cz - 4.3.2018)

Jak ukládáte fotky a videa vy? My jsme dali přednost jednoduchému a efektivnímu ukládání dat na NAS od QNAP a dneska si ukážeme proč.

Zobrazit video

QNAP TS-253B: pod taktovkou Linuxu
(czc.cz - 18.11.2017)

V rámci připravenosti na nadcházející éru Internetu věcí už NAS server QNAP TS-253B inovativně podporuje Linuxovou platformu s otevřeným zdrojovým kódem, která je bránou pro IoT řešení do jiných inteligentních zařízení. Tím ale přednosti hlavního hrdiny dnešní recenze nekončí.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-431X: klasický NAS s příchutí ARM
(svethardware.cz - 23.11.2017)

Dnes tu máme k prozkoumání podnikový NAS, a to QNAP TS-431X, který je vybaven vedle 1Gb/s Ethernetu také 10 Gb/s rozhraním SFP+. Umístit do něj můžeme až čtyři pevné disky či SSD a bohatou nabídku aplikací pro QTS.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-453Bmini: NAS i náhrada desktopu
(svethardware.cz - 28.9.2017)

QNAP TS-453Bmini, jak už jeho název napovídá, je menší NAS, jehož rozměry odpovídají spíše dvoudiskovému modelu, ale dovnitř se přesto vejdou až čtyři desktopové i mobilní pevné disky nebo SSD. Založen je přitom na CPU Intel a nabídne i HDMI.

Odkaz na recenzi

Síťový disk QNAP TS-253B přehraje 4K video a ještě si s vámi promluví
(ihned.cz - 21.7.2017)

Síťový disk patří k zařízením, o kterých nevíte, že je potřebujete. Jakmile je ale vyzkoušíte, tak bez nich nemůžete nebo alespoň nechcete být. Místo externích disků, které se připojují přes USB nebo rovnou USB klíčenek, můžete mít všechna důležitá data na jednom místě, přitom dostupná odkudkoliv.

Odkaz na recenzi

Recenze QNAP TS-431P: dostupný čtyřdiskový NAS do domácnosti
(tech-zone.cz - 5.7.2017)

QNAP TS-431P se prodává za cenu pod 300 euro. Za tuto částku dostanete velmi dobře vybavený NAS server, který nabízí vynikající přenosové rychlosti, povedené uživatelské rozhraní a v neposlední řadě také nízkou spotřebu i hlučnost.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-453A: mnohem více než jen NAS (Linuxepres.cz - 7.4.2017)

Výkonný procesor, dostatek operační paměti, čtyři síťová rozhraní a řada dalších zajímavostí – to vše se skrývá ve stroji, který není zdaleka jen síťovým úložištěm. Poslouží jako server, multimediální centrum, ale i jako linuxový desktop.

Odkaz na recenzi

NAS nebo externí disk? Jak ukládat a zálohovat fotografie (f22.cz - 28.3.2017)

Datové úložiště NAS nebo externí disk? Je lepší data ukládat na externí disk? Tedy na zařízení, které je sice levnější, ale když upadne na zem nebo se ulomí konektor, k datům se těžko dostanete? Nebo na větší zařízení, které je připojeno k síti a lze využívat pokročilé funkce?

Zobrazit video Odkaz na článek

QNAP NAS: Jak na datová úložiště s Mikolášem Tučkem! (alza.cz - 14.3.2017)

NASy neboli síťová úložiště představují moderní způsob, jak zálohovat i sdílet data v rámci domácnosti. Tukan nám dnes ukáže, jak fungují síťová úložiště QNAP!

Zobrazit video

Jak vybrat chytré datové úložiště (NAS) (alza.cz - 14.3.2017)

NAS, síťový disk nebo chytré datové úložiště. Tato synonyma se stávají základním stavebním kamenem dnešních domácností i kanceláří. Doba, kdy se hojně používaly přenosné disky nebo USB klíčenky, je s prudkým rozvojem cloudových služeb a chytrých datových úložišť pryč. V dnešním článku jsme se zaměřili na NASy od společnosti QNAP, která je průkopníkem těchto řešení a má více než 10letou tradici na trhu.

Odkaz na článek

QNAP TS-531X: 5 disků a 10Gb/s LAN (svethardware.cz - 14.2.2017)

Mezi větší NAS servery, které se ještě hodí do domácností nebo malých firem, patří také QNAP TS-531X. Vyzkoušíme si tak server, jenž má místo pro pět pevných disků a v jeho základní výbavě jsou také dva 10 Gb/s ethernetové porty.

Odkaz na recenzi

QNAP TVS-471: Core i3 pod kapotou (svethardware.cz - 26.1.2017)

QNAP TVS-471 můžeme považovat už za profesionální NAS vybavený v testované verzi desktopovým procesorem Core i3, čtyřmi diskovými pozicemi, vlastním displejem a se zaměřením na přehrávání i překódování videa.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-231P: střední třída pro domácnosti (svethardware.cz - 19.12.2016)

Společnost QNAP nám poslala na recenzi NAS TS-231P, který je určen pro domácnosti a malé kanceláře. Nabízí základní ochranu pomocí pole RAID 1 a poslouží především pro základní zálohování a sdílení dat.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-451A: 4 disky a slušná výbava (svethardware.cz - 7.12.2016)

Do spárů se nám dostala novinka letošního roku, a to NAS TS-451A od společnosti QNAP. Jde o čtyřdiskové úložiště zaměřené na multimédia, které podporuje i videa ve 4K a je vybaveno portem USB QuickAccess pro rychlou úvodní instalaci.

Odkaz na recenzi

Recenze NAS QNAP TS-653A/4G (pctuning.cz - 23.11.2016)

Společnost QNAP uvedla před nedávnou dobou na trh řadu NAS serverů, ze kterých jsme měli možnost otestovat model s označením TS-653A/4G. Jedná se o velice příjemné a tiché zařízení, což bude vyhovovat především při nasazení v kancelářských prostorech.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-251A: nový multimediální NAS v testu (pctuning.cz - 18.10.2016)

Společnost QNAP přináší ve třetím čtvrtletí 2016 na trh novou řadu NAS pro domácí použití s označením QNAP TS-x51A. V nové modelové řadě nabízí dva zástupce TS-451A a TS-251A. Liší se pouze počtem pozic pro pevné disky. Hlavním lákadlem je port USB 3.0 s QuickAccess, díky němuž se lze k NAS připojit i jako k běžnému externímu disku.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-653A: Řešení pro malou kancelář či obývák v profi kvalitě
(pctuning.cz - 30.9.2016)

Podnikový NAS s šesti šachtami na pevné disky nabízí obří kapacitu i vysoký výkon pro datové i virtualizační úlohy.

Odkaz na článek

QNAP HS-251+: NAS do obýváku, výkonný a pasivně chlazený (pctuning.cz - 13.9.2016)

NAS HS-251+ je elegantní designové zařízení, které svým vzhledem neurazí v žádném obývacím pokoji a svým výkonem uspokojí nejednoho nadšence. O výkon dostatečný i na virtualizaci a sledování filmů ve vysokém rozlišení se stará čtyřjádrový Celeron se základním taktem 2,0 GHz, jemuž asistují 2 GB operační paměti.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-251+ v testu: pro domácnost či malou kancelář (pctuning.cz - 11.8.2016)

NAS Qnap nabízí řadu pokročilých funkcí včetně virtualizace, díky kterým nahradí i domácí server. Pohání jej procesor Intel Celeron Quad-Core se základním taktem 2,0 GHz, má dva porty pro gigabitový ethernet a čtyři USB podporující tiskárny, ups či externí disky. Podporuje i hot-swap a lze jej osadit až 8 GB RAM.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-531P: pětidiskový univerzál (svethardware.cz - 3.8.2016)

Dnes se podíváme na pětidiskový NAS QNAP TS-531P, který přichází vybavený čtyřjádrovým procesorem od Annapurna Labs a širokými možnostmi pro rozšíření. Jde tak o NAS určený už náročnějším zákazníkům i menším firmám.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-451+: čtyři disky do domácnosti (svethardware.cz - 19.7.2016)

Mezi NAS pro náročnější zákazníky patří také QNAP TS-451+, který má připraveny čtyři diskové šachty a je připraven na multimédia, virtualizaci a nabídne velice slušný výkon. Hodit se tak bude do moderní domácnosti jako datové a mediální centrum.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-253A: výkonný NAS i pro Karaoke (svethardware.cz - 19.7.2016)

Dnes se podíváme na dvoudiskový NAS QNAP TS-253A, který patří do vyšší třídy, čemuž odpovídá jeho výbava založená na čtyřjádrovém procesoru Intel Celeron. NAS také disponuje slušnou nabídkou rozhraní a je vhodný i jako základ Karaoke.

Odkaz na recenzi

Jak nastavit vzdálený přístup k NAS od QNAP? (letemsvetemapplem.eu - 14.7.2016)

V dnešnom diely seriálu o QNAP sa pozrieme na veľmi jednoduchú možnosť nastavenia vzdialeného prístupu na vaše NAS. Spoločnost QNAP ma službu ktorá zabezpečuje vzdialený prístup na vaše NAS nech ste hocikde na svete. Ide o službu MyQnapCloud cez ktorú si vytvoríte konto.

Odkaz na článek

QNAP TAS-268 v testu: víc než jen NAS pro dva disky (pctuning.cz - 6.7.2016)

Domácí NAS QNAP TAS-268 nabízí vedle propracovaného proprietárního QTS i certifikovaný Android s podporou aplikací z Google Play. Díky dálkovému ovladači po připojení k TV či monitoru může fungovat i jako multimediální centrum, lze jej pohodlně ovládat i mobilem a když přidáte myš a klávesnici, poslouží dokonce jako počítač.

Odkaz na recenzi

QNAP TS-228: elegantní NAS za rozumnou cenu (svethardware.cz - 18.5.2016)

Společnost QNAP si pro tento rok připravila zbrusu nové modely NAS, mezi něž patří také elegantní TS-228. Ten je určen pro domácnosti a nabízí jednoduché zpracování se dvěma diskovými pozicemi. Jedná se také o řešení za rozumnou cenu.

Odkaz na recenzi

QNAP TAS-168: Když na klasický NAS nahodíte Android (svethardware.cz - 27.3.2016)

Představte si tradiční NAS s veškerými síťovými službami, přidejte k němu HDMI a paralelní Android s Play Storem a výsledkem je multimediální hybrid TAS-168 od QNAPu.

Odkaz na recenzi

Recenze QNAP TS-253A-4G: NAS server s pořádným výkonem, který skutečně využijete!
(letemsvetemapplem.eu - 20.2.2016)

Do redakcie sme dostali na test NAS server od spoločnosti QNAP. Ide o novú radu, výkonovo určenú predovšetkým pre malé a stredné podniky alebo pre náročnejších domácich užívateľov. Tento NAS server z rady TS-X53A vie plniť veľa všestranných úloh.

Odkaz na recenzi