Novinky ze světa QNAP

QNAP Network Virtualization Premise Equipment řady QuCPE

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 5. února 2021 – Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP), přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila Network Virtualization Premise Equipment řady QuCPE podporující Network Function Virtualization (NFV), QuWAN SD-WANplatformu AMIZ Cloud VM Orchestrator, a nabízí tak efektivní zavedení a správu agilní infrastruktury IT sítě na více pracovištích. Řešení podporuje správu na dálku, čímž velmi usnadňuje rozsáhlé nasazování sítě a snižuje požadavky na údržbu IT. Řada QuCPE má také otevřenou platformu, na které mohou vývojáři vydávat své vlastní VNF a aplikace, a tak poskytuje softwarově definovaný servisní ekosystém.

Řada QuCPE je vybavena procesory Intel® Xeon® a podporuje technologie hardwarové akcelerace, jako je Intel® QuickAssist Technology (Intel® QAT), a díky tomu dokáže poskytovat vysoce výkonné síťové služby. Pomocí technologie Intel® QAT je řada QuCPE schopna zvýšit celkový výkon o 30 % a současně zlepšit možnosti ochrany dat. Instalací PCIe NIC karty kompatibilní s SR-IOV lze alokovat přenosové zdroje z fyzické síťové karty přímo do virtuálního počítače, a zajistit tak spolehlivou účinnost sítě virtuálních počítačů. Řešení QuCPE využívá Converged Edge Reference Architecture (CERA) od společnosti Intel®, a nabízí tak optimalizovanou servisní infrastrukturu, která podporuje vizuální a inferenční pracovní zátěže s OpenVINO, a možnosti 5G a MEC na hranici sítě díky softwaru Open Network Edge Services Software (OpenNESS). Jednoduché rozhraní usnadňuje správu rozsáhlé sítě a umožňuje rychlé spouštění, čímž se zvyšuje doba provozu. Díky podpoře sady Data Plane Development Kit (DPDK), optimalizované pro několikajádrové procesory Intel®, dokáže řada QuCPE také zrychlit zpracování paketů a zvýšit výkon, flexibilitu a propustnost.

„Jsme rádi, že můžeme úzce spolupracovat se společností Intel při vývoji Network Virtualization Premise Equipment řady QuCPE, založené na technologiích Intel, a pomáhat tak podnikům a průmyslovým odvětvím v oboru ISP při nasazování moderní agilní IT infrastruktury,“ uvedl Teddy Kuo, předseda společnosti QNAP. Dodává: „Díky správě na dálku a platformě softwarově definovaného servisního ekosystému umožňuje řada QuCPE vysoce účinné a bezpečné nasazení síťové virtualizace, a nabízí tak převratné řešení v nové éře IT sítí.“

„Nasazení softwarově definované, agilní a škálovatelné infrastruktury podnikům umožní účinněji využívat široké řady aplikací a služeb hostovaných v cloudu. Použitím řešení založených na technologii Intel Edge, zahrnující čipy, software, sady nástrojů a referenční koncepce, mohou naši partneři, jako je QNAP, zrychlit vývoj řešení infrastruktury, která poskytují pevné základy inovativním edge službám, a tak pohánějí kupředu inovace služeb napříč různými vertikálními podniky.“ uvedl Bob Ghaffari, generální ředitel divize Enterprise Cloud and Networking ve společnosti Intel.

Řada QuCPE, která pomáhá podnikům při využívání práce na dálku a poboček na více místech, již několikrát napomohla s nasazováním rozsáhlých a vysoce odolných sítí pro distribuovanou pracovní sílu. Významný provozovatel call center ve Spojených státech využil řešení QuCPE k úspěšnému spuštění síťových služeb pro více než 9 000 vzdálených operátorů po celém světě. AMIZ Cloud umožňuje nejen flexibilní nasazení systémů call centra jako virtuálních počítačů a vzdálených přístupů z různých míst, ale také centrální správu a vzdálené odstraňování problémů z IT oddělení v ústředí společnosti. Řada QuCPE poskytuje spolehlivý provoz služeb a zvyšuje efektivitu nasazení a správu IT sítě pro práci z více míst.

Další příklad ukazuje, jak mohou služby Virtual Network Functions (VNF) výrazně zjednodušit proces údržby zařízení a vyhovět rostoucím potřebám podniku. Hongkongský poskytovatel internetového připojení zavedl QuCPE, aby mohl svým podnikovým klientům poskytovat VNF služby na vyžádání. Po výměně fyzických síťových zařízení u klienta za zařízení QuCPE ve svých vlastních IT místnostech se nyní mohou připojovat k jádrovým sítím a nabízet VNF služby skrze AMIZ Cloud. Díky aplikaci AMIZ Cloud podporuje řešení QuCPE správu na dálku, která snižuje požadavky na nákladnou údržbu zařízení na pracovištích a umožňuje efektivnější využívání IT zdrojů.

Řada QuCPE poskytuje AMIZ Marketplace, což poskytovatelům řízených služeb, nezávislým prodejcům softwaru a podnikovým organizacím umožňuje snadno z cloudu instalovat a aktualizovat VNF a aplikace na zařízeních řady QuCPE. AMIZ Marketplace nabízí všestranné licenční a platební služby a softwarovým vývojářům poskytuje uživatelsky přívětivý a na spolupráci zaměřený ekosystém, který rozvíjí větší míru podnikových inovací se společností QNAP.

Intel®, logo Intel® a další značky Intel® jsou ochranné známky společnosti Intel® Corporation nebo jejích dceřiných společností.

Další informace naleznete na adrese www.qnap.com.

O společnosti QNAP
Společnost QNAP (Quality Network Appliance Provider) se věnuje poskytování komplexních řešení od vývoje softwaru, navrhování hardwaru až po vlastní výrobu. Se zaměřením na inovace v oblasti úložišť, sítí a řešení pro chytrá videa nyní společnost QNAP představuje revoluční řešení Cloud NAS, které se přidává k našemu špičkovému softwaru založenému na předplatném a diverzifikovanému ekosystému kanálů služeb. Společnost QNAP považuje NAS za více než pouhé úložiště a vytvořila cloudovou síťovou infrastrukturu, která uživatelům umožňuje pomocí jejich vlastních řešení QNAP hostovat a rozvíjet analýzy na bázi umělé inteligence, edge computing a integraci dat.