Novinky ze světa QNAP

QNAP kamerový dohled - QVR Elite

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 25. ledna 2021 – Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila nové dozorovací řešení založené na předplatném – QVR Elite. Nastavitelné plány předplatného QVR Elite, které lze provozovat na zařízení NAS s QuTS hero a QTS, umožňují uživatelům vybudovat dozorovací systém založený na jejich podnikových potřebách při nižších celkových nákladech na vlastnictví. Dozorovací záběry QVR Elite lze také zpracovávat v různých aplikacích společnosti QNAP založených na umělé inteligenci a umožňujících rozpoznávání obličeje a počítání lidí. Výsledkem je potenciál k získání nových obchodních příležitostí z dozorovacích záběrů.

„QVR Elite staví na základech moderního dozorovacího systému QVR Pro společnosti QNAP a poskytuje moderní služby založené na předplatném, které uživatelům nabízejí větší výběr a cenovou dostupnost,“ uvedl Alan Kuo, produktový manažer společnosti QNAP a dodal: „V kombinaci s novými dozorovacími aplikacemi, jako jsou technologie rozpoznávání založené na umělé inteligenci, může QVR Elite pomáhat uživatelům nejen při ochraně majetku a lidí, ale také při kontrole přístupu k zařízením a odkrývání dalších analytik, které pomohou podpořit obchodní růst v maloobchodu a podobných prostředích.“

Flexibilní předplatné a nízké náklady na zřízení
QVR Elite standardně poskytuje dva integrované nahrávací kanály. Počet kanálů lze rozšířit získáním různých plánů předplatného – měsíčního, ročního a tříletého předplatného. Podniky všech velikostí mohou vytvořit inteligentní dozorovací systém od 1,99 USD za kanál za měsíc a měnit plány předplatného na základě svých požadavků. Další informace najdete na webu QNAP Software Store.

Monitorujte a spravujte kanály a záběry z kamer z různých platforem
QVR Pro Client lze nainstalovat na zařízení se systémem Windows®, Mac®, Android a iOS a umožňuje uživatelům flexibilně přepínat mezi živými kanály nebo záznamy z jediného rozhraní. Rozhraní na bázi ovládacího panelu poskytuje uživatelům způsob, jak plně využívat výhody QVR Elite, a to včetně obnovy snímků z kamery typu rybí oko a exportu/sdílení videí.

Objevte skrytý obchodní potenciál s integrovanými aplikacemi na bázi umělé inteligence
Od verze 1.1 bude aplikace QVR Elite schopna využívat různé analytické aplikace společnosti QNAP založené na AI, které uživatelům pomohou získat z videí analytické informace. Například aplikace QVR Human může vytvořit systém počítání lidí nabízející analýzu v reálném čase, aby uživatelé mohli dělat lepší obchodní rozhodnutí; a s aplikací QVR Face lze vybudovat systém rozpoznávání obličeje, který nabízí inteligentní správu docházky, dveřní přístupové řízení a další řešení založená na rozpoznávání v různých obchodních odvětvích.

Snadno použitelné a spravovatelné nastavení oprávnění pro dozorování
Aplikace QVR Elite může používat stejná nastavení oprávnění jako hostitelské zařízení NAS, včetně nastavení přístupových oprávnění uživatele/skupiny. Nastavení „rolí dozorování“ v aplikaci QVR Elite může konkrétním uživatelům poskytnout přizpůsobený přístup k zobrazení rozvržení, kanálů a e-mapy. Uživatelé, kteří obdrží přizpůsobený přístup, nebudou mít přístup k dalším datům na NAS.

Rozšiřitelná kapacita
Aplikace QVR Elite v zařízení QNAP NAS využívá souborový systém NAS pro ukládání nahrávek. Pokud je potřeba další úložiště, lze do QNAP NAS přidat rozšiřující jednotky QNAP a zpřístupnit je pro aplikaci QVR Elite.

Dostupnost

QVR Elite lze stáhnout z QTS/QuTS hero App Center.
Aplikaci QVR Pro Client lze stáhnout pro počítače (Windows a Mac) zde nebo z Google Play a App Center pro zařízení se systémem Android respektive iOS.

Jak si mohu zakoupit předplatné licence?

Další informace o předplacení licencí pro aplikaci QVR Elite najdete na webu QNAP Software Store.

Minimální systémové požadavky

 • QNAP NAS s QTS 4.5.1 nebo QuTS hero h4.5.1.
 • QNAP NAS s nejméně 1 GB RAM.
  ⚬  Pro plynulý provoz se doporučuje nejméně 2GB RAM.
  ⚬  Při používání výstupu HDMI se vyžaduje nejméně 4GB RAM.
 • Musí být nainstalována aplikace Container Station.
  ⚬  Při použití online instalace se aplikace Container Station nainstaluje automaticky.
  ⚬  Pokud používáte instalaci offline, musí být před instalací nastavena služba Container Station.

O společnosti QNAP
Společnost QNAP, která získala označení Poskytovatel kvalitních síťových zařízení, se věnuje poskytování komplexních řešení od vývoje softwaru, navrhování hardwaru až po vlastní výrobu. Se zaměřením na inovace v oblasti ukládání dat, sítí a chytrých videí se snaží vybudovat technologický ekosystém využívající software založený na předplatném a diverzifikované kanály služeb. Společnost QNAP považuje NAS za více než pouhé úložiště a vytvořila cloudovou síťovou infrastrukturu, která uživatelům umožňuje pomocí jejich vlastních řešení QNAP hostovat a rozvíjet analýzy na bázi umělé inteligence, edge computing a integraci dat.