Problém! Sdílené odkazy samovolně mizí (vydrží asi 1 den)

FTP server, Souborový server, DDNS, SAMBA, AFP, NFS
Odpovědět
paternoster
Příspěvky: 70
Registrován: 05 led 2022, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Problém! Sdílené odkazy samovolně mizí (vydrží asi 1 den)

Příspěvek od paternoster »

Zjistil jsem u funkce File station - Share Link, dost nepříjemný problém, že nasdílené odkazy asi po dni nebo dvou prostě zmizí z File station - Správa odkazů ke sdílení (uživatelům se pak ukáže Tento odkaz pro sdílení není k dispozici.) Bez jakéhokoli upozornění

Je tato chyba známá? Ví se jak ji opravit? Je jiná příčina, proč to nefunguje (například přesun složek uvnitř té složky - to jsem skutečně jednou). Nebo dokonce i přístupem k té složce (i mimo adresářový strom zmíněné složky?)? Nebo vadí, že není read-only? Nebo za to může nastavení Sdílení - jednou denně indexovat soubory pro zjištění volného místa?
Nebo absurdnější příčiny, že NAS má firewallem zakázaný provoz kamkoli do internetu (pouze do interní VPN, ze které je to exponované na veřejné servru + logicky do lokální sítě) nebo že někdo z uživatelů zkusí při navigaci adresářové struktury/zobrazení / stažení souboru zadá neplatné parametry URL (různé dc, path, openfolder , fid, filename)



Stalo se mi to 3krát po sobě. Naposledy jsem defaultní platnost místo 7 dní asi 50 dní, ale stejně zmizely. Server nebyl restartován , běží stále(jen pro jistotu).

Dá se někde najít log sdílených linků (jejich kreace a destrukce)? Abych se dopátral příčiny, proč z ničeho nic zmizí?
A dotaz na featuru, je možné nastavit počet shlédnutí/ zobrazení, po kterém sdílený link zanikne? (session prohlížení se dá accountovat přes nový cookie)
QNAP bug hunter
LukasH
Příspěvky: 23
Registrován: 02 čer 2021, 10:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém! Sdílené odkazy samovolně mizí (vydrží asi 1 den)

Příspěvek od LukasH »

Toto vypada na problem s QTS. Konzultoval jsem s QNAPem a mate se obratit na technickou podporu a poslat logy.
paternoster
Příspěvky: 70
Registrován: 05 led 2022, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém! Sdílené odkazy samovolně mizí (vydrží asi 1 den)

Příspěvek od paternoster »

Prozatím jsem zjistil, že po změně tohoto nastavení
- deaktivace automatické synchronizace času (stejně nas měl přístup jen v lokální síti, na internet se nedostal)
- deaktivace automatické přepočítávání velikosti složek
už složky drží několikátý den. Akorát s tím nemohu laborovat zase , jelikož na tom(složkách) závisí (osudy) několik lidí :)
QNAP bug hunter
paternoster
Příspěvky: 70
Registrován: 05 led 2022, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém! Sdílené odkazy samovolně mizí (vydrží asi 1 den)

Příspěvek od paternoster »

Jen dodám další info. Musel jsem restartovat NAS z jiného nesouvisejícího důvodu (a trochu jsem tušil, že by sdílené složky mohly zmizet) a taky zmizely.

Objevil jsem(trochu oklikou, hledal jsem binárku sql, maria a do třetice sqlite plus samotné potenciální místo, kde by sdílené linky byly ulořené, napadlo mě zkusit hledat soubory sqlite a nějakou náhodou mi příkaz find skoro z celého / na nějakém z prvních míst vyplivl soubor s kusem cesty share_link_db - BINGO), že soubor /share/CACHEDEV1_DATA/.@wfm/share_link_db/share_link.db je skutečně nositel informací


PS: a je mi divné, že nikde jsem nenašel binárku sqlite. v QTS. Jenom so moduly....
Musel jsem si to přes SFTP (jelikož normální sdílení SMB/NFS sdílí jen sdílené složky):
  • - nakopírovat do Windows PC daný share_link.db a
    - spustit letitý SQLITE database browser(program nemá nikde indikaci letopočtu, tak podle atributu souboru ročník 2009)
    - a trošku udělat reverzní engineering, což nebylo nic složitého.
    - Nasdílet znova složky (link se vygeneruje jiný, ten vzápětí změním), které jsem dohledal v mailech, jimž následně manuálně změním link
Jde o databázi s třema tabulkami a jediné co je potřeba , je změnit primární klíč ("pkey") u obou dvou - což je identifikátor linku share.cgi?ssid="pkey". Třetí tabulka je prázdná a nezajímá nás. Atribut fid není nutné bezpodmínečně měnit, pokud nepředpokládáte, že si uživatelé bookmarkují částečně otevené složky ve sdílených lincích. Při té příležitosti jsem u odkazů změnil mystický tvar :4 nebo :21:192.168.1.1:8080 na :21:tuhledomenuchcimitvseznamu.cz:1234

(Důvodem rozprostření do dvou tabulek a vazby přes primární klíč je aby šlo pod jedním linkem nasdílet třebaa 4 označené složky a 3 soubory)

MImochodem struktura tabulky obsahuje i atribut download limit, kteý v GUI nikde není...
QNAP bug hunter
paternoster
Příspěvky: 70
Registrován: 05 led 2022, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém! Sdílené odkazy samovolně mizí (vydrží asi 1 den)

Příspěvek od paternoster »

Tak jsem zjistil podle

Kód: Vybrat vše

cd /share/CACHEDEV1_DATA/.@wfm/share_link_db ;  ls -lGgH
    -rw-r--r-- 1 72K 2022-09-26 22:19 share_link.db
    -rw-r--r-- 1 72K 2022-09-26 22:17 share_link.db_old
    -rw-r--r-- 1 72K 2022-09-10 11:29 ZALOHA.DB
že asi při přihlášení (ale ne každém) do web.interface dojde k ztrátě těch odkazů – Klíčové je, že to uvedené datum v ls odpovídá času, kdy se přihlásím. a dvojice (db a db_old) je identická. Ale není to jisté, nemám ověřené, že i před tím, ty sdílení už byly zmizelé, ale je vždy divné, že zmizení si všimnu po přihlášení.

(Poznatek, pokud soubor db a old smažu a v admin rozhraní FileStation menu-vlevo SharedLinks - Refresh , dojde k vytvoření share_link.db a db_old se asi vytváří někdy později.
QNAP bug hunter
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém! Sdílené odkazy samovolně mizí (vydrží asi 1 den)

Příspěvek od lars »

Lehce jsem checknul QNAP support a vypadá to na bug, který byl reportovaný uživateli. Předpokládám, že v dalším buildu bude opraveno...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host