Fórum QNAPclub.cz
Česká komunita - QNAP NAS

rtorrent-Pro (Premium App - qpkg aplikace třetí strany)

Diskuze nad všemi aplikacemi v NAS a balíčků QPKG.
Pravidla fóra
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 595
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

rtorrent-Pro (Premium App - qpkg aplikace třetí strany)

Příspěvekod lars » 04 led 2019, 11:41

rtorrent-Pro_header_2.png
rtorrent-Pro

Jste nároční uživatelé ve světě torrentů? Pak se podívejte se na prémiovou aplikaci s názvem rtorrent, kterou mají na svědomí programátoři z Polska (samotná aplikace má pak popisky v českém jazyce).
Tato aplikace je placená (10 eur) a lze ji nakoupit i přes paypal na této webové stránce: https://qnapclub.eu/en/qpkg/376

Popis:
Obrázek

rtorrent development for QNAP was started in 2008. Today after 10yrs from its 1st build, we provide you best Torrent app ever.
rtorrent is an high performance and extra featured bittorrent client combined with simple and elegant user interface. rtorrent differentiates itself from other implementations by transferring data directly between file pages mapped to memory by the mmap() function and the network stack. On high-bandwidth connections, it claims to be able to seed at 3 times the speed of the official client.
We strive to make rtorrent the best torrent client you could ever want!

Time to say "Goodbye uTorrent" and move on to QNAP NAS​
For anyone looking for an alternative to μTorrent® (uTorrent) on PC that looks similar but lacks the bloat, rtorrent-Pro has a lot to offer.
Obrázek

rtorrent-Pro is a fast, easy to use torrent client with advanced features and simplified managment working quietly in a background, but utilizing maximum as can network bandwidth.

So if you’re looking for a well behaved torrent client that covers the essentials without getting overly complicated, rtorrent-Pro is great. Even if you've never used a torrent client before, you'll be happily downloading large files in a matter of minutes.

Zpět na „Aplikační centrum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

cron

Hledání

Nothing to display.

Přihlášení