QuFirewall

Diskuze nad všemi aplikacemi v NAS a balíčků QPKG.
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

QuFirewall

Příspěvek od lars »

Obrázek
QuFirewall je bezplatná aplikace v QNAP NAS pro nastavení pravidel povolení/zakázání příchozího síťového provozu jako další vrstvy zabezpečení internetu. S podporou GeoIP můžete povolit/zakázat připojení z konkrétních oblastí.

Nainstalovat ji můžete z aplikačního centra v QNAP NAS, anebo stáhnout z webu: https://www.qnap.com/cs-cz/app_center/c ... 132&os=qts

Vlákno na redditu, kde uživatelé píšou o možném využití atd.: https://www.reddit.com/r/qnap/comments/ ... l_beta_10/

Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: QuFirewall

Příspěvek od lars »

K dispozici je nová verze QuFirewall v1.2.0

[New Features]
- Added support for IPv6 standard.
- Supports GeoIP database updates to improve geolocation accuracy.
- Added online tutorial to the QNAP Support page.

[Fixed Issues]
- Modified user interface strings to improve usability.
- Fixed some minor issues.

https://www.qnap.com/en/app_releasenote ... qufirewall
Shvecik
Příspěvky: 2
Registrován: 06 bře 2021, 09:23
Kontaktovat uživatele:

Re: QuFirewall

Příspěvek od Shvecik »

Ahoj, mohu se zeptat co delam spatne nebo jak vyresit notifikaci z QuFirewall? od posledni aktualizace fw. na mem TS 230 (4.5.2) mi neustale vyskakuje hlaska:

the denied amount reach the set threshold:

momentalne jsem ve QuFirewall nastavil event login frequency na 10min. a alert message treshold na 240 (z puvodnich 60min a treshold 30), protoze mi to zaclo zahlcovat email.

Omlouvam se, pokud se jedna o nejakou prkotinu, jsem v praci s NASem novacek a nevim zdali je to ma chyba nebo pripadne nejaka bezpecnostni hrozba. Zkousel jsem hledat odpoved na zahranicnich forech, ale moc chytry jsem z toho nebyl.

Dik
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: QuFirewall

Příspěvek od lars »

Ahoj, zkus toto: v QuFirewall nahoře v pravo kliknout na tři tečky, tam kliknout na "Nastavení" a následně zvolit "Události Firewall" a tam pak změnit "Limit výstrah" z 30 na třeba 10000 ;)
QuFirewall_vystrahy.jpg
Shvecik
Příspěvky: 2
Registrován: 06 bře 2021, 09:23
Kontaktovat uživatele:

Re: QuFirewall

Příspěvek od Shvecik »

Dik za radu a vyresil jsem to tak jak pisete - prave tim limitem z hodiny na deset minut a limit vystrah na 240 jak mi doporucujete. Jen si nejsem moc jisty tim, co jsem tim potlacil - ne vyresil. Nevim proc, ale zrovna ten QuFirewall mam v anglictine jinac NAS a vetsinu aplikaci mam v cestine(ale to me zase tolik netrapi).
Mel jsem spis obavu at timto nepotlacim nejake dulezite upozorneni, koukal jsem i na to, zdali se na mou IP/zarizeni nesnazi nekdo pripojit, ale nic neobvykleho jsem neobjevil. Mam za to, ze to asi kontroluje nejaky pocet prenesenych datovych paketu, ale jak jsem psal, zase az tak tomu nerozumim.
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: QuFirewall

Příspěvek od lars »

K dispozici je nová verze QuFirewall v1.3.0

[New Features]
- Added domain name settings to the rule source in firewall rule settings
- Added the following to the firewall rule interface settings: VPN connections, wireless cards
- Supports enabling and disabling the event log function

[Fixed Issues]
- Fixed minor bugs

https://www.qnap.com/en/app_releasenote ... qufirewall
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: QuFirewall

Příspěvek od lars »

K dispozici je nová verze QuFirewall v1.4.0

[Security Updates]
- Fixed security vulnerabilities.

[New Features]
- Supports automatic packet capture. Capturing packets for a prolonged duration could negatively impact the device performance.

[Enhancements]
- Added the QNAP Product Security Incident Response Team (PSIRT) IP blacklist to the global rules list.
- Modified user interface strings to improve usability.

[Fixed Issues]
- Users could not add or remove countries in the region section of adding or editing a firewall rule.
- QuFirewall would unexpectedly block a virtual internal interface resulting in Notification Center and QuLog Center logging false system logs.
- Fixed minor bugs.

https://www.qnap.com/cs-cz/app_releasen ... qufirewall
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: QuFirewall

Příspěvek od lars »

K dispozici je nová verze QuFirewall v2.2.0

[Nové vlastnosti]
- QuFirewall can now automatically block IP addresses that are updated by the QNAP Product Security Incident Response Team (PSIRT).
- Denied IP addresses: Users can now add and block IP addresses while configuring a firewall profile and also export the list of denied IP addresses to a local device. The denied IP rule can also be disabled on the firewall profile window.

[Vylepšení]
- To disable QuFirewall, users must enter the user account password.
- Improvements to user interface strings: We have improved several user interface strings for clarity and ease of use.

[Opravené chyby]
- Addressed an issue where users were occasionally unable to access their device even if the country or region's IP address has been added to the allowed IP list.
- After changing the user interface language of the operating system to a different language, the application would display the PCAP description in English.
- After modifying a firewall rule in a profile, QuFirewall would automatically delete the event count record.
- We have fixed some minor bugs related to firewall events and IPv6 addresses in firewall rules.

https://www.qnap.com/cs-cz/app_releasen ... qufirewall
Uživatelský avatar
OndrejCZE
Příspěvky: 12
Registrován: 22 zář 2022, 12:52
Kontaktovat uživatele:

Re: QuFirewall

Příspěvek od OndrejCZE »

Ahoj,
chtěl bych se tady zeptat. Nevím co se stalo, ale když jsem včera nainstaloval Container station tak bylo vše OK, ale následně jsem do něho nainstaloval apliaci PORTAINER, tak asi po minutě přestala NAS odpovídat.(asi přidal nějaké pravidlo do FW?) Tak jsem vypl NAS, vytáhl disky kde se instalují aplikace. Zapl NAS a vše funguje. QuFirewall jsem odinstaloval. Provedl restart a znovu nainstaloval. ALE už se mi nezpustí takové to první zpuštění po čisté instalaci.
A má otázka zní. Je možné po odinstalaci QuFirewallu, někde dohledat přes SSH, nebo WinSCP kde jsou uloženy konfigurační soubory na QuFW?
Moje představa je taková, že až to najdu. Tak je vymažu. A po instalaci QFW se zpustí průvodce prvního nastavení.

Nebo mě ještě napadlo. Co vytvořit vzdálený přístup řes QnapCloud, a zkusit do něj přistoupit vzdáleně přes WAN, a zkusit najit pravidlo, které přidala apliakce PORTAINER do FW?

Děkuji všem předem.
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: QuFirewall

Příspěvek od lars »

Minule, když jsem reinstaloval QuFirewall, tak jestli si pamatuju dobře, tak aplikace jela od znovu, tj. ukázalo to prvotní kroky nastavení (země atd.).
Před odinstalací QuFirewallu doporučuji si exportovat pravidlo:
screenshot002.png
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti