Aplikace Antivir, jek vlastně funguje?

Diskuze nad všemi aplikacemi v NAS a balíčků QPKG.
Odpovědět
jirka.sulkov
Příspěvky: 9
Registrován: 19 črc 2020, 18:49
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Aplikace Antivir, jek vlastně funguje?

Příspěvek od jirka.sulkov »

Dobrý den, můj domácí NAS TS-228A, obsahuje nějakou vnitřní aplikaci s názvem "antivir". Před pád týdny jsem zjistil, že není aktualizována "definice virů". A automatická aktualizace je zapnutá. Naposledy atualizováno v 10/2021. Nešlo to ani ručně. Po kontaktu s asistenční skužbou se to rozběhlo a ted je definice aktuální.
Ale prohlídkou logu jsem zanašel žádné zprávy o proběhnutých kontrolách podle úloh. Tak jsem všechny úlohy vymazal a definoval je znovu. Svazek disků mám rozdělen na několik částí podle typu používání(např. zaloha, web, qsynchrom, public, multimedia apod) a na každou definoval samostatnou úlohu.
A tady mám problém. Jednu úlohu, na sekci Public, jsem pro kontrolu ručně pustil abych viděl jaký zápis se objeví v logu, a ona stále běží. Sekce public je skoro prázdná, jsou tam vlastně jen vzkazy a poznámky, cca 200 souborů o celkové velikosti cca 3 MB. Spustil jsem ji ve středu 23.2.2022 a dne s je pátek25.2.2022 a stále běží na pozadí a indikuje 0% hotovo.
Kde múže být problém?
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace Antivir, jek vlastně funguje?

Příspěvek od lars »

Možná je tam nějaká chybička? Doporučuju se obrátit přímo na QNAP technickou podporu: https://service.qnap.com/cs-cz
jirka.sulkov
Příspěvky: 9
Registrován: 19 črc 2020, 18:49
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace Antivir, jek vlastně funguje?

Příspěvek od jirka.sulkov »

Co se podpory týká, tak když jsem zpracoval požadavek z nějakého odkazu v zařízení NAS, tak se mi ozvali anglicky, a ta komunikace pomocí translatoru Goo..le je problematická, ne-li skoro nemožná.
Tak jsem se pokusil použít tvůj odkaz /cs-cz. Přes formulář se nedá proklikat. Po výběru Software category: "Aplikační servers" následuje Subcategory, a ta už neobsahuje položku Antivir, jen ty ostatní jako WEB, LDAP, SQL, NTP apod.
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace Antivir, jek vlastně funguje?

Příspěvek od lars »

Pokud tam nikde možnost zvolit přímo "Antivir", tak zvol něco podobného a podle mě si to už oni sami přeřadí.
Jinak, vytvoření ticketu přes asistenční linku v QTS, anebo přes zmíněný odkaz, tak to ve finále vede ke stejnému jejich globálnímu ticketovému systému, který se řeší pouze v EN, aby se zachovala jednoznačná komunikace.
jirka.sulkov
Příspěvky: 9
Registrován: 19 črc 2020, 18:49
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace Antivir, jek vlastně funguje?

Příspěvek od jirka.sulkov »

Jen pro informaci dávám vědět, že se mi nikdo neozval, ani anglicky ani česky.
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace Antivir, jek vlastně funguje?

Příspěvek od lars »

Jestli chceš, napiš sem číslo tvého ticketu. Máme k dispozici kontakt, který to dokáže v QNAPu zaurgovat.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti