QuFirewall

Diskuze nad všemi aplikacemi v NAS a balíčků QPKG.
Uživatelský avatar
OndrejCZE
Příspěvky: 12
Registrován: 22 zář 2022, 12:52
Kontaktovat uživatele:

Re: QuFirewall

Příspěvek od OndrejCZE »

Díky, no jenže když odpojím diskové pole, kde mám nainstalovaný QuFirewall, a zpustí se NAS a i služby.. tak když kliknu na aplikaci, tak se sice zpustí okno, ale je tam křížek X a nějaký pokec že aplikaci nelze zcea zpustit nebo tak něco..

Jenže když připojím diskové pole s daty, a aplikace se zpustí, tak mi zablokuje po LANu přístup a do adminu se nedostanu :-( Proto jsem ctěl třeba přes WinSCP se zalogovat do NASu a smazat konfigurační soubory.
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: QuFirewall

Příspěvek od lars »

Něco podobného se mi stalo při přidání 2x10G síťovky - nemohl jsem se pak dostat do administrace, protože mě blokoval QuFirewall :-)
Tak jsem podržel reset na NASce, tím se hodilo nastavení do defaultu a QuFirewall mě už pustil a mohl jsem si vše přenastavit a přidat nové rozhraní pro povolení v QuFirewall.

Pak se mi něco podobného stalo na jiné NAS, kde byla ale i Thunderbolt karta a naštěstí je spojení přes Thunderbolt jako DAC, takže jsem QuFirewall mohl přenastavit přes nalogování do systému přes Thunderbolt spojení ;-)
Uživatelský avatar
OndrejCZE
Příspěvky: 12
Registrován: 22 zář 2022, 12:52
Kontaktovat uživatele:

Re: QuFirewall

Příspěvek od OndrejCZE »

No, tak jsem přišel na to čím to bylo. "něco" preplo Wirtual LAN na LAN1 a tím to celé znepřistupnilo. Takže jsem aktivoval přístup přes CLOUD s odpojeným diskovým polem. Vložil jsem disky, načetl zpět pole. Tam se zpustil hned QuFirewall ( data jsou uloženy na tom poli), a přes cloud jsem se zalogoval a změnil ten LAN1 na Wirtual LAN (snad jsem to pojmenoval přesně) a vše běží.

A ano máš pravdu s tím DAC kabelem. Ten jsem taky musel povolit kdysi když jsem propojoval dva NASy :-)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti