QVPN (VPN služba/řešení)

Diskuze nad všemi aplikacemi v NAS a balíčků QPKG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

QVPN (VPN služba/řešení)

Příspěvek od lars »

Obrázek

Kdyby někomu náhodou dělal Windows 10 problém s VPN serverem v případě využití L2TP na QNAP NAS (např. pokud jste za dvojitým NATem), pak můžete zkusit využít toto řešení:

1: Zalogujte se do PC s Windows 10 jako Administrátor nebo jako uživatel, který je člen administrátorské skupiny
2: Klikněte na Vyhledat a napiš regedit a ten spusťte
3: Vyhledejte: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\PolicyAgent
4: V menu “Úpravy / Nový” vytvořte nový DWORD (32-bit)
5: Vložte: AssumeUDPEncapsulationContextOnSendRule a uložte to
6: Upravte datovou hodnotu nově vytvořeného klíče z 0 to 2
Hodnota 0 -> Nelze navázat bezpečné spojení se servery, které jsou umístěny za NAT zařízeními.
Hodnota 2 -> Lze navázat bezpečné spojení se servery, které jsou umístěny za NAT zařízeními.
7: Restartujte počítač a otestujte VPN spojení.

Jde o to, že L2TP je od Microsoftu a tam se NATy strašně řeší, tj. pokud nepomůže ani tento postup, pak doporučuju zaměřit se na použití OpenVPN, který to neřeší a přitom je stejně bezpečný ;)
merinsky
Příspěvky: 2
Registrován: 02 říj 2018, 17:20
Kontaktovat uživatele:

Re: QVPN

Příspěvek od merinsky »

Zdravím, jsem na Apple, používám Tunnelblick a stále nic. Porty mám na routeru povolené, automatické nastavení routeru je taky povolené, ale hlásí se mi to jako chyba a samozřejmě že se nepřipojím ... nějaká rada? Děkuji
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: QVPN

Příspěvek od lars »

Já používám pro VPN spojení (lokální i externí) řešení v rámci "L2TP VPN server".
Nicméně, vzhledem k tomu, že mám taky macbook, tak jsem jsem to nyní ověřil a vše běhá bez problémů.
Tzn. v QVPN Service2 jsem prvně v sekci "Nastavení práv" ověřil, zda mám povolenou na mém účtě "OpenVPN", dále v sekci "OpenVPN" jsem povolil tento server a klikl na "Použij". Poté jsem klikl na "Stáhnout konfigurační soubor (for QVPN 1.1 or newer)". Následně v routeru v sekci přesměrování portů jsem zadal UDP 1194 směrovat na lokální IP mé QNAP NASky. Pak jsem nainstaloval Tunnelblick a do něho vložil vygenerovaný konfigurační soubor. Macbook jsem propojil přes hotspot v rámci mobilu (pro ověření, že vpn pojede když budu mimo lokální síť) a zaktivoval spojení - bum a vše jede jako z praku :-)

tunnelblick.png
(34.92 KiB) Zatím ještě nestaženo


P.S.
Jak jsem zmínil, já používám L2TP, nicméně netrpělivě čekám, až QNAP zaktivuje v QVPN2 možnost použití "Qbelt", což už bude úplně jiná písnička :-)

Různé informace o VPN Qbelt protokolu lze vidět a lsyšet v těchto webinářích:

anebo:
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: QVPN

Příspěvek od lars »

Obrázek
Nově je k dispozici nová verze "QVPN Service 2.0.577", která konečně přináší i nový Qbelt! - VPN protokol/řešení od QNAP

Screenshot (PL):
49114006_2167961016630397_4721325735946485760_o.jpg


Mobilní verze, informační okna při prvotním spuštění:
IMG_2294.jpg
IMG_2295.jpg
IMG_2296.jpg
IMG_2297.jpg
IMG_2298.jpg
IMG_2299.jpg
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: QVPN (VPN služba/řešení)

Příspěvek od lars »

Unknown.png

Téma vzdálené práce je velmi aktuální a pokud ve vaší společnosti používáte QNAP NAS, můžete jednoduše implementovat mechanismus připojení VPN pro své zaměstnance.

Díky tomu se kdokoli vzdáleně pracující bude moci připojit k podnikovým prostředkům při zachování bezpečnosti dat a samotného připojení. Díky aplikaci QVPN je možné připojit až 100 klientů pomocí každého z podporovaných protokolů (PPTP, OpenVPN, L2TP / IPsec).

Důležité je, že implementace tohoto řešení je velmi snadná - na vše lze kliknout a spouštět zabezpečená připojení. Podrobné pokyny, jak to provést, naleznete v následující příručce - včetně toho, jak nakonfigurovat připojení na straně klienta na různých systémech, včetně mobilních:
https://www.qnap.com/cs-cz/how-to/tutor ... e-qvpn-2-0
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů