Multimediální aplikace (centra typu KODI, Plex, Emby apod.)

Diskuze nad všemi aplikacemi v NAS a balíčků QPKG.
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Multimediální aplikace (centra typu KODI, Plex, Emby apod.)

Příspěvek od lars »

Pro ty z vás, co mají QNAP NASku doma (anebo i v práci) propojenou přes HDMI kabel přímo s LCD televizí, tak kdo by si náhodou nevšimnul, tak na našem blogu je k dispozici článek, ve kterém jsou různé informace ohledně využití KODI multimediálního centra na QNAP NASce.

Nicméně, najdete tam například navíc i informace o tom, jak si do aplikačního centra přidat další depozitář aplikací ;)
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Multimediální aplikace (centra typu KODI, Plex, Emby apod.)

Příspěvek od lars »

V aplikačním centru, pokud máte přidaný klubový repozitář, tak v sekci zábava lze instalovat novou verzi KODI 17.3
Pokud by někdo měl hlášku s chybou, pak se doporučuje odinstalovat předešlou verzi 17.1 a nahrát novou ;)
Přílohy
Snímek obrazovky 2017-06-26 v 21.31.13.png
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Multimediální aplikace (centra typu KODI, Plex, Emby apod.)

Příspěvek od lars »

Pokud uvažujete, zda pro sledování multimediálních máte využít nativní aplikace na NASce, anebo spíše využít aplikaci třetí strany, tak se koukněte na níže uvedené video, kde se vysvětluje, proč je Plex atd. lepší, než řešení nativní aplikace ;)

teplyvla
Příspěvky: 12
Registrován: 01 zář 2017, 20:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Multimediální aplikace (centra typu KODI, Plex, Emby apod.)

Příspěvek od teplyvla »

Dobrý den, chtěl bych zakoupit QNAP TS-453Bmini-4G a provozovat na něm KODI. V článku na Vašich stránkách je popsaný jednoduchý způsob instalace z Qnapclub Store. V popisu KODI na Qnapclub Store je však uvedeno „To be used with QTS 4.2.1“. Dále je zde závislost na HD Station >=3.0.0 <4.0. Dle Qnap by měl tento NAS mít HD Station 3.1.C (to je asi OK) a QTS 4.3. Je tedy KODI na QNAP TS-453Bmini-4G funkční ?? Bohužel to nemám jak vyzkoušet… Děkuji vt
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Multimediální aplikace (centra typu KODI, Plex, Emby apod.)

Příspěvek od lars »

Na základě výše uvedeného dotazu jsem vzal NASku "TS-453B-4G", v QTS jsem nechal aktualizovat FW na poslední aktuální verzi (4.3.3.0262).
Pak jsem udělal aktualizaci HD Station, která nyní ukazuje verzi "3.1.C" (CodexPack mám taky nainstalovaný, to kvůli transkodování).
Následně jsem kouknul do repozitáře od Qnapclub Store, kde už je k instalaci KODI ve verzi 17.4.
Připojil LCD monitor přes HDMI, k tomu přes USB klávesnici a myš (ikdyž lze jednoduše použít samozřejmě dálkové ovládání) a výsledek je, že všechno jede jako namydlený blesk ;)

P.S.
NASka TS-453Bmini je také velmi dobrou volbou - už tam je ten nový Celeron a podporuje to vpohodě i 4K.
teplyvla
Příspěvky: 12
Registrován: 01 zář 2017, 20:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Multimediální aplikace (centra typu KODI, Plex, Emby apod.)

Příspěvek od teplyvla »

Dobrý den, velice děkuji za odpověď !! vt
Naposledy upravil(a) teplyvla dne 20 zář 2017, 19:26, celkem upraveno 1 x.
teplyvla
Příspěvky: 12
Registrován: 01 zář 2017, 20:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Multimediální aplikace (centra typu KODI, Plex, Emby apod.)

Příspěvek od teplyvla »

Dobrý den, musím potvrdit to, co jste mi napsal. Kodi na QNAP TS-453Bmini-4G funguje OK… NAS je velmi pěkný, dobře zpracovaný a tichý.
Ale má to velké ALE…
Občas-často se mi aplikace v HD Station kousnou … Chrome vypíše hlášku „The window „Untitled“ does not seem to be responding. Do you want to force it to exit by sending the terminate signal?“ Prostě se to zakousne a celá obrazovka je tuhá… Pod aplikací je vykreslený „čtverec“ náběhu aplika a nic… Když se pokusím ukončit app křížkem, tak mi to nabídne kill, ale ten nic neudělá … Tak mi vytuhává Chrome, QTS (ten běží na chrome) , ale i HD player… Stane se to tak po 4 -10 kliknutím na otevření app. To je velmi nemilé… Pokud to nevyřeším, tak zařízení vrátím… Napadlo mne vyinstalovat HD Station ve verzi 3.1.B, ale tu nemohu nikde sehnat ???
Nemáte prosím odkaz ke stažení ??
Problém má pouze app HD station, protože vzdáleně vše funguje… Zkoušel jsem ponížit firmware, ale to nepomohlo…Testy HW byly OK… Ještě zkusím HD Station znovu vyinstalovat bez Chrome - využiju Firefox, ale moc si od toho neslibuji… V současnosti mám firmware 4.3.3.0238, který budu po otestování postupně zvedat… Děkuji za odpověď… VT
teplyvla
Příspěvky: 12
Registrován: 01 zář 2017, 20:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Multimediální aplikace (centra typu KODI, Plex, Emby apod.)

Příspěvek od teplyvla »

Dobrý den, tak s Firefox + firmware 4.3.3.0299 + HD Station 3.1.C běží OK. Problém je v Chrome... S pozdravem VT
teplyvla
Příspěvky: 12
Registrován: 01 zář 2017, 20:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Multimediální aplikace (centra typu KODI, Plex, Emby apod.)

Příspěvek od teplyvla »

Dobrý den, je nějaká možnost změny mapování tlačítka na dálkovém ovladači (QNAP TS-453Bmini-4G) u app KODI ?? Tlačítko "Odejít z aplikace" nefunguje... Je nastaveno stejně jako tlačítko "Návrat"... Z aplikace s ním nevyskočíte... Děkuji za odpověď vt
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Multimediální aplikace (centra typu KODI, Plex, Emby apod.)

Příspěvek od lars »

Obávám se, že to není možné.
Sice existuje v příslušenství druhý typ dálk. ovládače (RM-IR004), který má 4 programovatelné tlačítka, kde uživatel může zvolit a přenastavit jiné procesy, ale aktuálně je tam podpora základních NAS věcí (restart nebo vypnout), pak procesy v rámci hudby (Music Station) anebo věci ohledně Dohledové stanice (Surveillance Station) - nic dalšího tam k dispozici není, ale poslal jsem dotaz na QNAP, zda se plánuje doplnění podpory dalších aplikací, tak uvidíme.

Nicméně, když jste v KODI a chcete z aplikace odejít do základního menu HD stanice, pak jednoduše stačí jít šipkou nahoru až na ikonku napájení, na tu kliknout a vyjede vám okno s možnostmi, kde je "Ukončit", "Vypnout systém", "Vlastní časovač vypnutí" a "Restartovat", tzn. dáte Ukončit a jste v hlavním menu HD stanice ;)
Přílohy
IMG_1552.jpg
Qbutton.png
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti