Multimedia console dotazy - zdá se mi to roztříštěné

Diskuze nad všemi aplikacemi v NAS a balíčků QPKG.
Odpovědět
paternoster
Příspěvky: 72
Registrován: 05 led 2022, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Multimedia console dotazy - zdá se mi to roztříštěné

Příspěvek od paternoster »

Jak je to nyní s skupinou aplikací Multimedia Console, Photo Station a ještě jedna (něco jako media server) ? Ohledně EOL. Photo Station mi ukazuje, že je EOL, nepotká stejný osud i zbylé dvě? Abych se neptal zbytečně.

Všeobecně - jak spolu je propojené "Indexování" a "Generování Miniatur" a Správa obsahu? Indexuje se vše nebo jen to ty složky mám přidané v Správě obsahu? To samé k náhledům. ..."Multimedia Console generuje miniatury pro multimediální obsah ve vašich zdrojích obsahu s"

Všiml jsem si třeba, že i když je Generování miniatur vypnuto ( což mě vypeklo, protože na mobilu to tlačítko prostě nebylo vidět a celý tab baly zašedlý), tak i když si náhodnou složku otevřu, náhledy se začnou tvořit hned a zobrazovat.

Jak je to propojené s volbou File Station-Nastavení-tab Multimédia: Podpora miniatur? Jestli tomu dobře rozumím, to je hlavní volba ,která jen řídí, jestli se vůbec budou náhledy zobrazovat,pokud je vypnutá, ukazují jen generické ikonky.




A a k Multimedia Console, co dělá v tabu Indexování volba "Multimediální informace" z cloudové služby Qnap cloud?


záložka Generování Miniatur: k čemu je volba Plán generování: Ručně tedy? Co tedy dělá v konfrontaci s tím, co jsem psal nahoře, že vidím, že náhledy i když mám nastaveno


Pak mám jeden, problém, u některých obrázků (pokud otevřu nějakou novou složku) k vygenerování miniatury nedojde, . Vidím, jak ikonky od prvního k poslednímu postupně se ikonky nahrazují náhledy, ale některé jsou přeskočeny . Když ale dám obnovit, zázrakem se náhled pak ukáže (u několik). Ale i tak je to divné, má to tři stavy:
-soubory nahrazené náhledem
-soubory, kde náhled chybí, ale po najetí se ukáze náhled
-soubory, kde náhled chybí, ale zároveň po najetí se ukáže prázdný bílý obdélníček
Předpokládám, že rozdíl mezi 2 posledními je, že náhled se nějak stihl vygenerovat(nějak později), takže když browser chtěl načíst a nahradit ikonu, vrátilo to 404, zatímco v případě najetí na ikonu je to proces na vyžádání, kdy se URL náhledu stáhne v ten moment a to už existují


Zjistil jsem, že když povolím Generování miniatur v Console : tak v File station mi přibyde u obrázků volba Hrát, což umí takové slideshow.
1. To by se mi ale především hodilo u Share Link
2. Volba Hrát ale chybí u videí, tam by se mi taky hodila, protože mi to některý videa nabízí k stažení.


Neexistuje tedy nějaký ucelený popis / článek funkcionality náhledů v QTS ? Vlastně to základní , v čem jsem zmatený, jakými pravidly a nastaveními se řídí generování (a ukládání ?) miniatur, když tam jsou volby Zakázat/Povolit(zašedne celý tab) a pak sekce Plán, . Případně jde o miniatury pro nějaké jiné určení než file station?
QNAP bug hunter
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů