Fórum QNAPclub.cz
Česká komunita - QNAP NAS

QuFirewall

Diskuze nad všemi aplikacemi v NAS a balíčků QPKG.
Pravidla fóra
lars
Kontaktovat uživatele:

QuFirewall

Příspěvekod lars » 03 lis 2020, 11:49

Obrázek
QuFirewall je bezplatná aplikace v QNAP NAS pro nastavení pravidel povolení/zakázání příchozího síťového provozu jako další vrstvy zabezpečení internetu. S podporou GeoIP můžete povolit/zakázat připojení z konkrétních oblastí.

Nainstalovat ji můžete z aplikačního centra v QNAP NAS, anebo stáhnout z webu: https://www.qnap.com/cs-cz/app_center/c ... 132&os=qts

Vlákno na redditu, kde uživatelé píšou o možném využití atd.: https://www.reddit.com/r/qnap/comments/ ... l_beta_10/

lars
Kontaktovat uživatele:

Re: QuFirewall

Příspěvekod lars » 24 úno 2021, 11:03

K dispozici je nová verze QuFirewall v1.2.0

[New Features]
- Added support for IPv6 standard.
- Supports GeoIP database updates to improve geolocation accuracy.
- Added online tutorial to the QNAP Support page.

[Fixed Issues]
- Modified user interface strings to improve usability.
- Fixed some minor issues.

https://www.qnap.com/en/app_releasenote ... qufirewall

Shvecik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Shvecik » 06 bře 2021, 11:53

Ahoj, mohu se zeptat co delam spatne nebo jak vyresit notifikaci z QuFirewall? od posledni aktualizace fw. na mem TS 230 (4.5.2) mi neustale vyskakuje hlaska:

the denied amount reach the set threshold:

momentalne jsem ve QuFirewall nastavil event login frequency na 10min. a alert message treshold na 240 (z puvodnich 60min a treshold 30), protoze mi to zaclo zahlcovat email.

Omlouvam se, pokud se jedna o nejakou prkotinu, jsem v praci s NASem novacek a nevim zdali je to ma chyba nebo pripadne nejaka bezpecnostni hrozba. Zkousel jsem hledat odpoved na zahranicnich forech, ale moc chytry jsem z toho nebyl.

Dik

lars
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lars » 06 bře 2021, 12:09

Ahoj, zkus toto: v QuFirewall nahoře v pravo kliknout na tři tečky, tam kliknout na "Nastavení" a následně zvolit "Události Firewall" a tam pak změnit "Limit výstrah" z 30 na třeba 10000 ;)
QuFirewall_vystrahy.jpg

Shvecik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Shvecik » 06 bře 2021, 14:06

Dik za radu a vyresil jsem to tak jak pisete - prave tim limitem z hodiny na deset minut a limit vystrah na 240 jak mi doporucujete. Jen si nejsem moc jisty tim, co jsem tim potlacil - ne vyresil. Nevim proc, ale zrovna ten QuFirewall mam v anglictine jinac NAS a vetsinu aplikaci mam v cestine(ale to me zase tolik netrapi).
Mel jsem spis obavu at timto nepotlacim nejake dulezite upozorneni, koukal jsem i na to, zdali se na mou IP/zarizeni nesnazi nekdo pripojit, ale nic neobvykleho jsem neobjevil. Mam za to, ze to asi kontroluje nejaky pocet prenesenych datovych paketu, ale jak jsem psal, zase az tak tomu nerozumim.

Zpět na „Aplikační centrum“