QNAP NAS TS-453D (Youtube - Gearvlog with Mike)

Recenze, testy, hodnocení , články o produktech firmy QNAP z jednotlivých IT magazínů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

QNAP NAS TS-453D (Youtube - Gearvlog with Mike)

Příspěvek od lars »



Úplně začátkem videa se chci omluvit - trošku mne pozlobila šumová brána v OBS. Ale zároveň chci poděkvoat společnosti QNAP, protože tohle je první produkt, který jsem na recenzi opravdu dostal. NAS QNAP TS-453D. Čtyřslotová profesionální NASka se 4GB RAM (rozšířitelné až na 8GB), procesorem Intel® Celeron® J4125 2,0 GHz, jedním PCI-e slotem, 4x USB, 2x LAN a 1x HDMI. A jediné co mohu říct je WOW. Čekal jsem cokoliv, ale jsem z toho doslova nadšený. My si spolu uděláme několik videí, jako je FRESH INSTALL a základní nastavení, pak použití software, pak vlastní recenzi a naposledy pak, po nějaké době užívání, bude video z mých dojmů.
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: QNAP NAS TS-453D (Youtube - Gearvlog with Mike)

Příspěvek od lars »

část 2. - QNAP TS-453D - Fresh Installation :arrow:



S QNAP TS-453D od prvního kroku. Tuhle NASku jsem si zamiloval a nepřestává mne bavit. Takže jdeme na to - nové disky, WD NAS RED 4TB a čistá instalace a první kroky. Osobně nemohu jinak než chválit.
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: QNAP NAS TS-453D (Youtube - Gearvlog with Mike)

Příspěvek od lars »

část 3. - QNAP TS-453D - Hardware inside :arrow:



Z prvotního nadšení jsem udělal několik chyb. Takže náprava v tomto videu. Hardwarové specifikace našlapané NASky QNAP TS-453D. Kam až ji jde posunout, jak se dá upgradovat a jaký smysl vlastně takové upgrady mají...
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: QNAP NAS TS-453D (Youtube - Gearvlog with Mike)

Příspěvek od lars »

část 4. - QNAP TS-453D - 4 HDD Drives :arrow:



S QNAP TS-453D konečně naplno. Připojeno na nový router TP-Link AX6000 s osazením všech 4 disků. Takže 4x 4TB disky v RAIDU po dvou. Jeden RAID využívám jako zálohu svých soukromých dat - fotky, videa a ostatní soubory se kterými běžně pracuji po celé domácí síti a druhý RAID využívám čistě na pracovní soubory. De facto 8TB úložné kdykoliv odkudkoliv dostupné. Za mne veliká spokojenost. Lepší router hodně pomohl přenosovým rychlostem, protože router plně podporuje LACP. K této NASce si uděláme ještě jedno video - ohledně využití jeho AI, ale i dalších funkcí.
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: QNAP NAS TS-453D (Youtube - Gearvlog with Mike)

Příspěvek od lars »

část 5. - QNAP TS-453D - výměna vadného disku v RAIDu :arrow:



Stát se může. Je to moje první zkušenost s vadným diskem od Western Digital. WD Red v QNAP TS-453D první vykazoval chybu ve S.M.A.R.T. a po asi 3 týdnech prostě přestal fungovat. Takže se v tomhle videu podíváme jaké kroky podniknout, když v RAIDu měním disk. Celkově to není složitý úkon a není třeba se ho bát. Platí jen jediné pravidlo: nový disk musí být datově stejný nebo větší než ten původní. Po fyzické výměně za vás zbytek udělá systém s tím, že se dotáže, jestli je všechno v pořádku.

DOPLNĚNÍ:
Je to již nějaká doba, co jsem vadný disk měnil a vše stále funguje k mojí naprostě spokojenosti. Žádné pády, lagy, záseky - vše jede na 100%.
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: QNAP NAS TS-453D (Youtube - Gearvlog with Mike)

Příspěvek od lars »

část 6. - Crucial SO-DIMM Ram 16GB pro QNAP TS-453D

QNAP má u modelu TS-453D jen 4GB RAM. A na webu oficiálně píší, že NAS je rozšířitelná pouze na 8GB. Ale přímo na foru QNAP jsem našel vlákno, které rozebírá vyšší RAM možnosti než jen 8GB. To jest 16 a 32. A jde to, jen to chce specifické RAM, protože ne s každými se QNAP NAS snese.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti