Fórum QNAPclub.cz
Česká komunita - QNAP NAS

Snímky na NAS aneb perfektní ochrana proti ztrátě dat a ransomwaru

Recenze, testy, hodnocení , články o produktech firmy QNAP z jednotlivých IT magazínů.
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 1237
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Snímky na NAS aneb perfektní ochrana proti ztrátě dat a ransomwaru

Příspěvekod lars » 23 úno 2021, 20:04

Obrázek

Data jsou naprostou alfou a omegou dnešní doby. Tohle tvrzení samozřejmě platí jak pro jednotlivce, kteří mohou mít v počítači uložené například celé rodinné fotoalbum za několik posledních let, tak pro firmy, u kterých se zase jedná o důležitou práci, účetnictví a podobně. Přesně proto bychom si měli uvědomovat jejich důležitost a za každých okolností, pravidelně zálohovat.

Snímky se velice podobají samotným zálohám. Umožní totiž našemu síťovému úložišti zaznamenat celý systém. Představit si to můžeme jako okamžik, kdy vinou nějaké chyby dojde k poškození našich souborů na Macu i NASu, kvůli čemuž přijdeme i o zmiňované zálohy. Snímky ale naštěstí uchovávají podobu samotného síťového úložiště, díky čemuž dokážeme NAS během pár vteřin vrátit do podoby, kdy ještě vše fungovalo v pořádku.

Jedná se o skvělou funkci, která už zachránila spoustu lidí a firem od doslovné katastrofy. Zároveň ale musíme upozornit na jednu věc. Snímky bohužel nejsou samozřejmostí a všichni výrobci jej doposud nezavedli. V tomto směru mají výhodu vlastníci produktů QNAP, kde je podpora na každém jednotlivém NASu.

Celý článek: https://www.letemsvetemapplem.eu/2021/0 ... ansomwaru/

Zpět na „Napsali o produktech QNAP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron

Hledání

Nothing to display.

Přihlášení