VM s Win10 + GPGPU + Audio

Diskuse o sdružování a virtualizaci operačních systémů na vašem QNAP s využitím Virtualization Station a používání Container stanice.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2088
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

VM s Win10 + GPGPU + Audio

Příspěvek od lars »

Řešil jsem teď jednu situaci, která zasahuje do řešení, kdy má uživatel QNAP NAS a v ní nainstalovanou grafickou kartu a do NASky má připojenou klávesnici, myš a LCD monitor a využívá NAS jako PC s tím, že tam je puštěný např. Win10. V ideální situaci pak vše běží přes HDMI spojení, tj. obraz ale hlavně i zvuk (a pokud má LCD v sobě repráčky, zvuk rovnou bude přehrávat).

Ať už jde např. o QNAP NAS s AMD Ryzen CPU anebo NAS s Intel CPU (i3, i5, i7 apod.), tak pokud je to novější NASka, pak by to mělo být bez problémů, ale pokud je to NAS starší, třeba loňská, může se stát, že ve Virtualizační Stanici u VM v nastavení, kde je i GPU, tak uvidíte informace jen o grafice, viz tento screenshot č.1. a Win10 VM vám bude ukazovat, že audio není k dispozici:
QNAP NAS - no audio.png

Aby byla propustnost obrazu i zvuku přes GPU, musíte vidět tyto informace, viz screenshot č.2:
QNAP NAS - audio works.png

Abyste získáli zvukový režim pro Windows 10 VM + GPGPU, pak nezbývá, než se obrátit na helpdesk.qnap.com a požádat QNAP o dodání nového BIOSu pro váš konrétní NAS, což byl i můj případ, kdy jsem dostal novou verzi BIOSu, kterou jsem nahrál na USB flash disk, který jsem předtím udělal jako bootovatelný MS-DOS, pomocí aplikace Rufus. Update BIOSu proběhl celkem rychle (do 5ti minut to bylo hotové).
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2088
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: VM s Win10 + GPGPU + Audio

Příspěvek od lars »

V případě využití QNAP NAS s grafickou kartou, která je přes HDMI propojená s LCD monitorem, který má v sobě repráčky, tak se může stát, že při přehrávání videa nebo ve hře dojde ke zpoždění zvuku.

Řešení je jednoduché: koupit vyloženě za pár korun USB Bluetooth, např.: "Gembird BTD-MINI5" a povolit tento adaptér k VM s Windows OS (viz níže screenshot) a v něm pak přidat bluetooth zařízení (BT sluchátka, BT repráčky...) a hotovo, zvuk tímto způsobem bude bez problémů.
Snímek obrazovky 2019-01-20 v 11.01.01.png
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host