Nejde mi přidat úloha do crontabu

Všechny věci, které nejdou zařadit do ostatních témat, např. diskuze a otázky o Linuxu, Apple, Windows.
Odpovědět
lukysharkkk
Příspěvky: 2
Registrován: 31 srp 2023, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Nejde mi přidat úloha do crontabu

Příspěvek od lukysharkkk »

Ahoj prosím píšu o pomoc.
Přeposílám vzdáleně z jednoho NASU na druhý přes HBS Hybrid Backup Sync zálohy. Při tomto odeslání do dané složky se mi změní vlastník složky z vlastníka "zálohy" na "admina". Mám skript v plánovači úloh, který mi maže staré zálohy, ale vždy se musím ručně připojit na NAS a změnit vlastníka složky, ano mohl bych ve skriptu změnit, se přihlásit jako admin ale to nechci z bezpečnostních důvodu. Proto jsem udělal primitivní skript do NASU, který mi změní vlastníka složky, jenže tady nastává chyba, skript jsem vložil přes WinSCP přes roota a když ho spustím přes putty vše proběhne v pořádku, tak jsem se rozhodl vložit úlohu do crontabu na daný čas, jenže skript se mi nespustí vůbec přes crontab a po restartu NASU mi zmizí z crontabu úloha a také skript. Umístění crontabu jsem našel v mnt/HDA_ROOT/.config/crontab a skript jsem vložil
do složky /etc/init.d/zmena_prav.sh, tuto složku jsem zvolil z důvodu, že se zde spoušťí mnoho skriptu, zkoušel jsem i jiné složky např. share. Našel jsem, že crontabu je více ale zatím jsem zkoušel jenom jednu cestu :
Zkoušel jsem hleda zda-li neexistuje nějaký soubor.sh, který by to defaultně mazal ale bez úspěchu

Kód: Vybrat vše

/etc/default_config/crontab
/mnt/ext/usr/bin/crontab
/mnt/HDA_ROOT/.config/crontab
/root/crontab


Skript vypadá takto : 

#!/bin/sh
SLOZKA=/share/CACHEDEV1_DATA/VM_BACKUP
chown -R admin:administrators $SLOZKA
Prosím neví někdo co s tím ? Zda li je nějaká aplikace, která umožní zápis do cronu nebo není nějaký zabezpečovací soubor, který to kontroluje. Jestli toto je primitivní, tak se velice omlouvám ale nejsem úplný odborník na přes Linux a pokud někdo ví, budu rád za pomoc.
LukasH
Příspěvky: 23
Registrován: 02 čer 2021, 10:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi přidat úloha do crontabu

Příspěvek od LukasH »

Zdravim,
Zkousel jste ten script dat do autorun.sh?
https://wiki.qnap.com/wiki/Running_Your ... at_Startup
lukysharkkk
Příspěvky: 2
Registrován: 31 srp 2023, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi přidat úloha do crontabu

Příspěvek od lukysharkkk »

Nepodařilo se mi to, po všech pokusech se mi ani autorun.sh nikde neukazuje
xBenny82
Příspěvky: 17
Registrován: 21 úno 2023, 19:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi přidat úloha do crontabu

Příspěvek od xBenny82 »

Uz vyreseno nebo stale ne?
Naposledy upravil(a) xBenny82 dne 05 pro 2023, 21:31, celkem upraveno 1 x.
Qnap TS-673A-32G
xBenny82
Příspěvky: 17
Registrován: 21 úno 2023, 19:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi přidat úloha do crontabu

Příspěvek od xBenny82 »

Pokud ne, zde asi nejjednodussi cesta. Ted jsem to zkousel a funguje to

crontab co potrebujes je /mnt/HDA_ROOT/.config/crontab

vyedituj a vloz treba na zacatek

Kód: Vybrat vše

* * * * * /bin/chown -R admin:administrators /share/CACHEDEV1_DATA/VM_BACKUP
pokud chces menit jen jednu slozku, nema asi cenu vytvaret scripty apod. Samozrejme pokud bys chtel slozek pak pridavat vic, smysl uz by to asi melo.

Misto tech * * * * * si dopln spousteni. Same hvezdicky je spousteni kazdou minutu

Nezapomen po editaci a ulozeni crontab spustit pres termininal restart sluzby

Kód: Vybrat vše

crontab /etc/config/crontab && /etc/init.d/crond.sh restart
Mam v crontabu spoustu vlastnich veci a zadny problem s mazanim po restartu nemam. Kdyby neco tak se ozvi.
Qnap TS-673A-32G
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů