QNAP TS-253D novacek

Všechny věci, které nejdou zařadit do ostatních témat, např. diskuze a otázky o Linuxu, Apple, Windows.
Odpovědět
Din0
Příspěvky: 14
Registrován: 02 led 2023, 14:22
Kontaktovat uživatele:

QNAP TS-253D novacek

Příspěvek od Din0 »

DObrý den,
v prosinci 2022 jsem si zakoupil NAS TS 253D v domění že jeto NAS,ale je to spíše opravdu server. Dříve jsem měl Asustor a pak server s proxmoxem, který mi ladil kamarád.(webserver, cloud, mailserver, media... )
Za ty dva měsíce celkem s NAsem bojuji a ještě se mi nepodařilo jej zprovoznit jak bych chtěl.
Našel by se někdo kdo by mi s tím pomohl?
Web Wordpress, ještě minulý týden to vypadalo , že se mi podařilo zprovoznit wordpress jak chci ale po tovarním obnovení mi to zase nejde.
Pro mě nejjednodušší způsob rozbalit wordpress do složky webserveru web, vytvořit dtb a a spustit nainstalovat. Před reinicialicací NASU mi to šlo (SQL MAridaDB) ale ted nemohu ani za nic wordpress s databází spojit, už nevím co a jak.. Dtb založená MAriaDB povolená a nic stále dokola , že se nelze spojit s dtb

edit:
reinicializoval jsem NAS a verzí QTS 4.5.4.2117 build 20220802 jsem v pohodě Wordpress s dtb (MySQl) spojil a nainstaloval
Verze 5.0.1.2248 build 20221215 nefunkční
Tak zřejmě není chyba ve verzi QTS, ale v dtb. S Mariadb 5 je to funkční

Další věc rozjet NExtcloud
Tento docker container vypadal asi nejlíp co jsem našel, jen je vázaný na uživatele (dle nastavení) a nemožnost přidat místní složky z NASu.

"https://github.com/ladral/qnap-nextcloud"

Je toho asi víc ale nechci to zde vše vypisovat, chtěl bych požádat zda by nebyl někdo ochotný mi pomoci.
Co se týče owncloudu přímo z app centra je nefunkční nemůže se také propojit s SQL MAriaDB psal jsem na podporu zkoušeli to a že to pošlou dál, že to nefunguje.
Díky Aleš
Qnap TS-253D 16 GB
xBenny82
Příspěvky: 17
Registrován: 21 úno 2023, 19:36
Kontaktovat uživatele:

Re: QNAP TS-253D novacek

Příspěvek od xBenny82 »

Nextcloud na Qnapu normalne provozuji pres web server s puvodni mariadb10. Jaky mate konkretne problem?

Provozoval jsem ho na TS-453 Pro a ted mam TS-673A a porad bezi bez problemu.
Qnap TS-673A-32G
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti