TVS-1282T3 + GPGPU RTX 2060

Pevné disky, IP kamery, USB wifi klíčenky, Aplikace třetích stran a další.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

TVS-1282T3 + GPGPU RTX 2060

Příspěvek od lars »

Na základě nových grafických karet řady RTX přidaných do seznamu kompatibility, jsem v NAS TVS-1282T3 několik dní testoval kartu „INNO3D GEFORCE RTX 2060 SUPER TWIN X2 OC“:

Ventilátory na grafické kartě jsou opravdu velmi, velmi hlučné a při 3D využití s větráky na 100% otáček je zvuk, jako byste seděli přímo na motoru letadla a teplota GPU při 3D využití se udržuje okolo 83°C, což je dost (ideální je držet stupně pod 80°C).
Tato karta má navíc dle mého názoru né zrovna dobře nastavený proces otáček chlazení, ve standardním režimu ve Windows (2D) je ventilátor nastaven tak, aby se zapínal a vypínal každé 2 sekundy - po delší dobu práce ve Win je výsledný zvuk nepříjemný.
Naštěstí, s aplikací MSI Afterburner lze řešit problém neustálého „zapnutí / vypnutí ventilátoru ve 2D ve Windows“ nastavením otáček ventilátoru na 0% řekněme do hodnoty 55°C (někteří výrobci toto nastavení mají fixně ve firmware GPU).

Nakonec jsem zkoušel testovat i použití locknutí "mv a MHz" (950mv / 1950MHz nebo 900mv / 1890MHz), ale vždy jsem nakonec opět dosáhl teploty 83°C.
Jediná věc, která ve finále pomohla, bylo nastavení „Vertical Sync“ ve hře a poté jsem dostal průměrnou teplotu mírně pod 70°C (s nastavením rychlosti ventilátorů na 40% otáček).
Obecně skoro všechny grafické karty řady RTX 2060 fakt hodně topí i při 100% otáček ventilátorů (i v PC skříních, které jsou dobře větrané), takže jsem rád, že konečně mám použitelné a tiché řešení v NAS TVS-1282T3.

Mé aktuální nastavení křivky chlazení:
Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti