Surveillance Station

Témata o tom, jak nakonfigurovat a spravovat Dozorovací stanici (Surveillance Station). Podělte se o své zkušenosti s konkrétními kamerami.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lord_Obi_Wan
Příspěvky: 40
Registrován: 19 říj 2015, 20:24
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Surveillance Station

Příspěvek od Lord_Obi_Wan »

Surveillance Station - Profesionální síťový videorekordér (NVR)

Surveillance Station je profesionální Systém správy videa (Video Management System, VMS) pro síťový dozor. Vzhledem k tomu, že je jednou ze standardních aplikací na Turbo NAS, lze Surveillance Station aktivovat na Centru aplikací QTS a přeměnit tak Turbo NAS na profesionální síťový videorekordér (NVR) pro monitorování v reálném čase, nahrávání, přehrávání, zasílání výstražných upozornění, inteligentní video analytiku (IVA), a správu k zabezpečení Vašich účtů a majetku při používání spolu s podporovanými IP kamerami.

Obrázek

Jaké má tedy Surveillance Station vlastnosti a dovednosti?

Živé zobrazení
Pro takové podniky jako jsou obchodní domy, hotely a staveniště a pro kanceláře a pro domácnosti je nezbytností udržovat dostupné a spolehlivé dozorovací kanály s živým signálem. S Surveillance Station můžete snadno v reálném čase spravovat a monitorovat více IP kamer pomocí webových prohlížečů a sledovat nejaktuálnější bezprostřední informace o stavu monitorovaných koutů, jako například bran do budov, vchodů do kanceláří nebo nouzových východů a chránit tak svůj personál a svůj majetek.

Různé režimy vzdáleného monitorování
Surveillance Station podporuje různé režimy monitorování zobrazující 1, 4, 6, 8, 9, 10, 12, 16, 20, 25, 36, 42, a 64 kanálů na jediné obrazovce. Uživatelé se také mohou rozhodnout postupně zobrazovat jednotlivé kanály nebo využít dvojího zobrazení pro širší pohled.

Obrázek

Monitorování na TV pomocí rozhraní HDMI
S pomocí technologie QvPC budete mít možnost získávat přímý přístup k dozorovací infrastruktuře v prostředí Vaší domácnosti nebo kanceláře pomocí tlačítka "Surveillance Station (místní displej - tuto funkci podporují všechny modely Turbo NAS s rozhraním HDMI, kromě modelu TS-269H), které podporuje místní zobrazení videa na velkém monitoru prostřednictvím rozhraní HDMI.

Obrázek

Ovládání PTZ (panorámování/sklopení/zoom)
Na webovém rozhraní Surveillance Station můžete přímo seřizovat funkce PTZ (Pan/Tilt/Zoom) podporovaných kamer a významně tak zvýšit pohodlí při vzdáleném monitorování požadovaných koutů.

Tlačítka interaktivního ovládání
Kdykoli přesunete kurzor myši nad kanál nějaké kamery, podporované zobrazí se tlačítka podporovaných funkcí kamery pro rychlý přístup. Tlačítka interaktivního přehrávání během nepoužívání zmizí, abyste mohli nerušeně sledovat kanály IP kamer bez sebemenšího rozptylování.

Obrázek

Okamžité přehrávání
Na stránce živého zobrazení, kdykoli se budete chtít podívat zpět a zkontrolovat podezřelé události kanálu kamery, které právě unikly Vaší pozornosti, pak prostě stiskněte tlačítko ‘Okamžité přehrávání’ a objeví se okno pro zobrazení nedávno odvysílaného signálu. Ačkoli kvůli tomu nemusíte přepínat na stránku přehrávání, i tak můžete mít současně kompletně zobrazeny ostatních kanály.

Obrázek

Předem nastavené polohy a automatické procházení
Můžete nakonfigurovat předem nastavené polohy a automatické projíždění kamer PTZ pro automatické nastavení úhlu kamery do předem nastavených poloh podle Vámi definovaného intervalu. Abyste měli větší flexibilitu, můžete kliknout na příslušná číselná tlačítka předem nastavených poloh IP kamery, abyste získali okamžitý pohled na danou pozici.

Konfigurace s IP kamerami na stejné obrazovce
Na obrazovce živého zobrazení můžete přímo nakonfigurovat plány nahrávání IP kamerami kdykoli to bude třeba, aniž byste přitom opustili stránku Živého zobrazení, čímž zajistíte bezproblémové nepřetržité monitorování a neujde Vám žádná podezřelá událost.

Vizuální pomůcka e-mapou
Funkce e-mapa pomáhá vizualizovat rozvržení nasazení kamer IP, takže Vám umožní rychle identifikovat místa jednotlivých IP kamer, a to zejména v případě výskytu alarmu. Prostě nahrajte obrázky monitorovaných míst a přetáhněte a upusťte ikony kamer IP na správná místa na e-mapě. Dojde-li k události s výskytem alarmu, ikony kamer se rozblikají a označí pro Vás typ události, pomocí které můžete být kdykoli upozorněni a přijmout příslušná opatření.

Obrázek

Podpora pro různé platformy
Surveillance Station funguje se všemi významnými webovými prohlížeči, jako například Google Chrome, Mozilla Firefox a Internet Explorer. S programem QNAP Surveillance Client pro Mac mohou uživatelé zažít obdobný zážitek na svém počítači Mac.

Okamžité upozorňování
Když je povoleno nahrávání alarmů a dojde k výskytu události, na stránce monitorování se okamžitě zobrazí ikona alarmu. Kliknutím na ikonu lze zobrazit podrobnosti výstrahy.

Obrázek


Nahrávání
Surveillance Station poskytuje flexibilní možnosti nastavení nahrávání na kamerách IP, včetně video formátu, frekvencí snímků, plánů, inteligentního nahrávání, a dalšího.

Vysoce kvalitní nahrávání pomocí kodeku
Surveillance Station podporuje nahrávání na H.264, MPEG-4, M-JPEG, a MxPEG, čímž zaručuje vysokou kvalitu nahraných videí pro budoucí přehrávání a referenci.

Manuální nahrávání
Na panelu živého zobrazení můžete kliknout na tlačítko nahrávání a začít nahrávat živé kanály z kamer a až budete chtít, můžete nahrávání zastavit kliknutím na tlačítko stop. Manuální nahrávání Vám pomůže zachytit kritické okamžiky v reálném čase.

Inteligentní nahrávání
Inteligentní nahrávání po dobu běžného nahrávání inteligentně nahrává videa ve standardním rozlišení a v případě aktivace alarmů automaticky přepne do vysokého rozlišení. To Vám významně uspoří náklady vynakládané na pevné disky a v případě potřeby Vám zaručí důkazní videomateriál s vysokým rozlišením.

Obrázek

Plánované nahrávání
S intuitivním přetahovacím a upouštěcím panelem plánovaného nahrávání máte možnost definovat čas nahrávání kanálů jednotlivých IP kamer, takže máte flexibilitu nakonfigurovat vhodný plán nahrávání pomocí své stávající úložné kapacity Turbo NAS.

Obrázek

Nahrávání podle výstrah
Při nahrávání podle výstrah bude nahrávání spuštěno pouze v případě výskytu událostí typu detekce pohybu a vstupu z kamer. Nahrávání podle výstrah zaručuje, aby kritické události byly řádně uloženy pro budoucí použití, a ukládá využití úložné kapacity.

Obrázek

Přehrávání
Surveillance Station poskytuje různé způsoby jak vyhledávat a analyzovat nahrávky, abyste mohli účinně vyhledávat požadované události.

Snadná identifikace událostí
Na intuitivním přehrávacím rozhraní můžete snadno rozlišovat běžné nahrávky a nahrávání výstrah na časové ose.

Obrázek

Předběžné zobrazení nahrávek v podobě miniatur
Kurzor myši můžete posouvat nad časovou osou a prohlížet tak miniatury videí za účelem rychlé identifikace a vyhledávání událostí. Není třeba přehrávat video od začátku ani dlouho čekat, jen abyste nalezli nějaký krátký úsek videa.

Přehrávání a ovládání rychlosti pomocí posuvné lišty
Pomocí posuvné lišty ovládání rychlosti máte možnost rychle přetočit přehrávání videa posunutím tlačítka doprava a přetočením doleva takovou rychlostí, jakou si budete přát, takže můžete rychleji najít požadované snímky obrazovky.

Obrázek

Přiblížení pro zobrazení podrobností
Megapixelové kamery s velkou zónou nahrávání a vyšším rozlišením se staly běžnými. Kliknutím pravým tlačítkem myši a potažením oblasti na obrazovce lze příslušnou oblast zvětšit, aby byla jasněji rozlišitelná.

Obrázek

Inteligentní video analytika (IVA)
IVA je pokročilý způsob rychlého vyhledávání videí odpovídajících konkrétním režimům, který Vám velmi ušetří čas a úsilí potřebné k manuálnímu vyhledání odpovídajících videí. Například při vyhledávání chybějícího auta na parkovišti může režim “chybějícího objektu” pomoci rychle vyhledat tu část videa, v níž automobil na videu mizí.

Vytvoření vodoznaku v reálném čase
V případě potřeby exportu videí nebo snímků může vznikat pochybnost o autenticitě. Podpora digitálních vodoznaků pomáhá dokládat, že exportovaná videa a snímky jsou pravé a nikoli falzifikáty. Utilita Watermark Proof vyvinutá u společnosti QNAP umí ověřovat důvěryhodnost exportovaných videí a snímků zobrazením přesného data a času nahrání, názvu kamery a názvu modelu Turbo NAS. To bývá docela užitečné tehdy, je-li možno videa použít jako důkazní materiál při příslušném vyšetřování nebo u soudu.

Správa
Surveillance Station poskytuje flexibilní možnosti jak nakonfigurovat dozorovací systém plně přizpůsobený Vašim potřebám.

Webové uživatelské rozhraní
Správa kamer IP probíhá celá ve webovém prohlížeči. Vzhledem k tomu, že není třeba žádného dalšího doplňujícího software, ušetříte tak více času na jiné důležitější úkoly.

Obrázek

Vybírejte si z více než 3 000 kamer IP
Surveillance Station je kompatibilní s více než 3 000 modely IP kamer více než 100 značek a specifikací ONVIF, včetně specifikací podporujících pokročilé funkce jako vysílání více kanálů (multi-streaming) a odstranění zkreslení obrazu zachyceného rybím okem (fisheye-dewarping). Rozsáhlá škála podporovaných kamer IP zaručuje větší flexibilitu volby IP kamer.

Obrázek

Rozšiřovatelná správa licencí
Surveillance Station je dle výchozích nastavení dodávána s alespoň jednou bezplatnou licencí k IP kamerám pro každý Turbo NAS, a počet kanálů můžete dokupováním dodatečných licencí rozšiřovat podle svých potřeb. To poskytuje flexibilní a nákladově efektivní způsob rozšíření vašich potřeb v oblasti dohledu.

Obrázek

Flexibilní ovládání přístupu ke kamerám
Na Surveillance Station můžete vytvořit až 32 uživatelských účtů a flexibilně je přidělovat různým uživatelským skupinám s různými právy k monitorování, přehrávání, ovládání PTZ a monitorování zvuku.

Obrázek

Pokročilé řízení událostí
Surveillance Station Vám umožňuje nakonfigurovat 5 typů událostí, včetně například detekce pohybu, vstupů výstrah, chyby připojení, chyby nahrávání a uživatelsky definovaných událostí. Každou událost lze přiřadit některému ze 7 typů akcí událostí. Sem patří nahrávání, ovládání PTZ, výstup výstrah, e-mailová upozornění, upozornění zasílaná na SMS, upozornění pomocí bzučáku a uživatelem definované úkony, abyste byli o všem okamžitě vyrozuměni.
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2085
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Surveillance Station

Příspěvek od lars »

Přikládám tabulku s počtem kamerových licencí, které jsou u různých QNAP NAS v ceně.
Přílohy
qnap_camera_licences.png
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host