Surveillance station přestane po čase nahrávat.

Témata o tom, jak nakonfigurovat a spravovat Dozorovací stanici (Surveillance Station). Podělte se o své zkušenosti s konkrétními kamerami.
Odpovědět
Arny_CZ
Příspěvky: 4
Registrován: 18 úno 2023, 14:21
Kontaktovat uživatele:

Surveillance station přestane po čase nahrávat.

Příspěvek od Arny_CZ »

Pěkný den všem,
potřeboval bych poradit s jedním "oříškem".
V dohledovém systému jsem nakonfiguroval kameru a nastavil záznam pouze při pohybu. V časovém plánu je nastaveno, aby to takto bylo aktivní 24 hodin denně.
Vše funguje normálně, ale vždy po nějakém čase dojde k tomu, že dohledový systém přestane ukládat záznamy.
Zvláštní je, že to takto funguje bez problémů někdy půl dne, někdy třeba 30 hodin a naposledy vše šlapalo bezvadně 3 dny.
Poté, co dohledový systém přestane záznamy ukládat, tak při kontrole zjišťuji, že o kameře ví: v "přehledu kamer" ukazuje, že je kamera připojená a zobrazuje i datový přenos a při "ping" testu na kameru je také vše OK. Místa na disku je dost a stejně je nastaveno, že má po 60 dnech přepisovat staré záznamy.
Pokud "Surveillance station" restartuji, tak zase vše nějakou dobu funguje bez problémů.
Jedná se o NAS server TS-112 a kameru Reolink RLC-410W (kamera je připojená do sítě přes Wi-Fi, ale signál má stabilní).
V čem by mohl být problém? Moc Vám děkuji za Vaše rady a zkušenosti.
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Surveillance station přestane po čase nahrávat.

Příspěvek od lars »

Já pro kamerové záznamy využívám aplikaci QVR Pro a tam vše funguje bezvadně.
V tomto případě bych asi obligátně doporučil využít QNAP technickou podporu (vytvořením ticketu), aby zkontrolovali situaci a případně zjistili, kde může být problém: https://service.qnap.com/cs-cz
Arny_CZ
Příspěvky: 4
Registrován: 18 úno 2023, 14:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Surveillance station přestane po čase nahrávat.

Příspěvek od Arny_CZ »

lars píše: 04 kvě 2023, 21:07 Já pro kamerové záznamy využívám aplikaci QVR Pro a tam vše funguje bezvadně.
V tomto případě bych asi obligátně doporučil využít QNAP technickou podporu (vytvořením ticketu), aby zkontrolovali situaci a případně zjistili, kde může být problém: https://service.qnap.com/cs-cz
Moc Vám děkuji za snahu pomoci.
QVR Pro bych zkusil, bohužel na můj starší typ NAS serveru nelze nainstalovat. V nabídce aplikací vůbec QVR Pro nemám.
Z technické podpory mi odepsali, že pro můj NAS server a Surveillance Station skončila podpora. Nicméně mi přesto poradili, že problém způsobuje zřejmě to, když kamera ztratí připojení Wi-Fi a po opětovném připojení nemůže Surveillance Station automaticky obnovit propojení s kamerou.
Proto mě ještě napadlo: není možné někde v nastavení NAS serveru nastavit, že by se automaticky aplikace Surveillance Station sama pravidelně restartovala? Třeba každý den o půlnoci? Nebo, že by se aplikace Surveillance Station sama restartovala po ztrátě připojení s kamerou?
xBenny82
Příspěvky: 17
Registrován: 21 úno 2023, 19:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Surveillance station přestane po čase nahrávat.

Příspěvek od xBenny82 »

Arny_CZ píše: 18 kvě 2023, 13:37
lars píše: 04 kvě 2023, 21:07 Já pro kamerové záznamy využívám aplikaci QVR Pro a tam vše funguje bezvadně.
V tomto případě bych asi obligátně doporučil využít QNAP technickou podporu (vytvořením ticketu), aby zkontrolovali situaci a případně zjistili, kde může být problém: https://service.qnap.com/cs-cz
Moc Vám děkuji za snahu pomoci.
QVR Pro bych zkusil, bohužel na můj starší typ NAS serveru nelze nainstalovat. V nabídce aplikací vůbec QVR Pro nemám.
Z technické podpory mi odepsali, že pro můj NAS server a Surveillance Station skončila podpora. Nicméně mi přesto poradili, že problém způsobuje zřejmě to, když kamera ztratí připojení Wi-Fi a po opětovném připojení nemůže Surveillance Station automaticky obnovit propojení s kamerou.
Proto mě ještě napadlo: není možné někde v nastavení NAS serveru nastavit, že by se automaticky aplikace Surveillance Station sama pravidelně restartovala? Třeba každý den o půlnoci? Nebo, že by se aplikace Surveillance Station sama restartovala po ztrátě připojení s kamerou?
Pochybuji, ze tam bude moznost automatickeho restartu. Jedine co mi napada je restart pres cron
Qnap TS-673A-32G
Arny_CZ
Příspěvky: 4
Registrován: 18 úno 2023, 14:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Surveillance station přestane po čase nahrávat.

Příspěvek od Arny_CZ »

Pro xBenny82
Nikde jsem právě v nastavení tuto možnost nenašel. :-(
Mohl bych sice nastavit pravidelné restartování NAS, ale to je, až ta poslední možnost.
xBenny82
Příspěvky: 17
Registrován: 21 úno 2023, 19:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Surveillance station přestane po čase nahrávat.

Příspěvek od xBenny82 »

Nemyslel jsem pravidelne restartovani NASu, ale jen dane ulohy pres crontab, treba kazdy den o pulnoci, nebo klidne 2x denne.
Qnap TS-673A-32G
Arny_CZ
Příspěvky: 4
Registrován: 18 úno 2023, 14:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Surveillance station přestane po čase nahrávat.

Příspěvek od Arny_CZ »

xBenny82 píše: 05 čer 2023, 10:35 Nemyslel jsem pravidelne restartovani NASu, ale jen dane ulohy pres crontab, treba kazdy den o pulnoci, nebo klidne 2x denne.
Ano, já vím. Vaši předchozí odpověď jsem pochopil.
Myslel jsem to tak, že Vaše řešení s CRONem je dobrý nápad, protože bych se právě chtěl vyhnout pravidelnému restartování NASu.
Tak se omlouvám za můj špatně napsaný komentář.
Vámi navrhovaný způsob pomocí CRONu se mi právě velmi zamlouvá, jen si musím o CRONu něco nastudovat, protože s ním nemám žádné zkušenosti.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti