Obnoveni dat

Strategie při zálohování a obnovení, metodika a nástroje k tomu vyhrazené.
Odpovědět
wecker
Příspěvky: 1
Registrován: 17 bře 2020, 17:08
Kontaktovat uživatele:

Obnoveni dat

Příspěvek od wecker »

QNAP mi samovolne zkolaboval do tovarniho nastaveni. Nevi prosim nekdo jak se dostanu k tem datum na disku (predpokladam, ze disky se nenaformatovali)? Diky
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnoveni dat

Příspěvek od lars »

Obecně se v technických situacích vždy doporučuje kontaktovat QNAP technickou podporu, kde mohou technici zjistit proč k danému problému došlo a případně to vzdáleně opravit (pokud je to SW problém), tj. ideální je poslat jim při vytvoření ticketu i log systému.
Viz: https://www.qnapclub.cz/blog/55-qnap-as ... at-o-pomoc

Jinak, jako souborový systém se používá ext4, takže na data se dá podívat přes nějaký počítač s linuxem (Ubuntu např.), pokud ovšem uživatel neměl zapnuté šifrování na NAS.
paternoster
Příspěvky: 70
Registrován: 05 led 2022, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnoveni dat

Příspěvek od paternoster »

To je hodně jednoduchá představa. Sice používá ext4, ale ve skutečnosti je mezi harddiskem a daným partition s ext4 několik mezivrstev a pokud takový disk vrazíš do PC, tak ho nepřečteš.

Nejprve tam je vrstva RAID a pak je tam ještě nějaké zvláštně nakonfigoravné LVM, . PV je je vidět, ale nepodaří se jen tak vytvořit VG a vykouzlit LV bez konfiguračního LVM souboru (teď přesně z hlavy nevím kde je, ale je jich více, jsou verzované pravidelně, ale mělo by stačit přes ssh prohledat soubory *lvm*)
QNAP bug hunter
paternoster
Příspěvky: 70
Registrován: 05 led 2022, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnoveni dat

Příspěvek od paternoster »

Asi se neco zmenilo po updatu, nebo nevim proc ,ale komp s linuxem (i s balikem (thin-)provisioning-tools) mi nenacte disk, kde je storage pool. Hlasi to unsupported segment flashcache a dalsi hlasky. Disk s static volume precte out of box


Nevim co se zmenilo nebo co jsm delal jinak ale kdysi mi to nacetlo a pripojil jsem jednotky
QNAP bug hunter
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti