Otázka k synchronizaci

Strategie při zálohování a obnovení, metodika a nástroje k tomu vyhrazené.
Odpovědět
ploki
Příspěvky: 1
Registrován: 31 črc 2017, 11:04
Kontaktovat uživatele:

Otázka k synchronizaci

Příspěvek od ploki »

Ahoj,
mám dotaz operačnímu systému QTS. Jak funguje synchronizace mezi dvěma a více počítači přes NAS? Je možno synchronizovat zcela libovolnou složku na kterémkoliv disku na jiný počítač kamkoliv jinam? (obdoba synchronizace např. u SpiderOak nebo SugarSync) Nebo je možno synchronizovat pouze obsah jedné jediné centrální složky C:\Users\Jmeno\CentralFolder ? (obdoba např. u DropBox nebo OneDrive).

Představuji si to tak, že mám např. adresář D:\Slozka\Podslozka. Celý obsah tohoto adresáře se mi automaticky zálohuje do NASu (včetně verzování souborů). Později si k NASu připojím jiný počítač, třeba notebook. V notebooku si vytvořím adresář C:\Notebook a nechám si do něj synchronizovat obsah výše uvedeného. Pokud provedu změnu na počítači, po připojení notebooku se změna automaticky uloží i na notebook a opačně. Později připojím další počítač, kam budu chtít tento konkrétní obsah synchronizovat do E:\Adresar1\Adresar2\Adresar3.
Toto může být jeden synchronizační úkol z mnoha - vybrané složky na počítači se ukládají do NASu a po připojení jiného zařízení také do zde vybraných složek.
Takto funguje synchronizace u SpiderOak nebo SugarSync.

Pracuje obdobně i synchronizační software QNAP?
Mirean
Příspěvky: 3
Registrován: 05 čer 2017, 09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka k synchronizaci

Příspěvek od Mirean »

Ahoj,

to co popisujes zvladne Qsync - je to obdoba Dropboxu, ale krome centralni slozky lze nastavit synchronizaci z jakekoliv jine slozky do sdilene slozky na NASu. Tuto slozku je potreba pouze zapnout v Qsync central station a pak pri konfiguraci Qsyncu pridat novy par slozek.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host