Share Link - "✅Povolit Zápis" zmizí při sdílení více složek

FTP server, Souborový server, DDNS, SAMBA, AFP, NFS
Odpovědět
paternoster
Příspěvky: 75
Registrován: 05 led 2022, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Share Link - "✅Povolit Zápis" zmizí při sdílení více složek

Příspěvek od paternoster »

Ve File Station je možné "Sdílet" složky v několika režimech - první:režim jde vybrat jediná složka a tu dát "Sdílet pomocí Share Link". A záložka Vytvořit odkaz ke sdílení. Tady je vše OK - v dialogu se objeví vedle tlačítka "Zobrazit SSL v URL" i volba Povolit Zápis.

Nicméně v druhém:režimu (vyberu dvě a víc složek) a ve stejném postupu dám Sdílet pomocí Share Link a - Vytvořit odkaz ouha - tlačítko Povolit Zápis chybí.
Přesto lze do podsložek nahrávat.

Potvrdil jsem si hypotézu je, že tento checkbox zůstal aktivní, protože v předposledním sdílení (jednotlivá složka) jsem zaškrtl Povolit nahrávání. Pokud jsem předposlením sdílení jedné složky vypnul Povolit nahrávání do složky, pak do podsložek následovně vytvořeného Share Linku nejde nahrávat.

Čili jde pouze o UI bug, kdy se nezobrazí tlačítko Povolit nahrávání do této složky. Když ke sdílení je vybráno dva a víc objektů (složek)

A to mě přivádí k další věci - šlo by u jednoho Share Linku vybrat podsložky (první úrovně - tedy ty co označuji v Filestation by stačilo, dělat kompletní rekurzivní ACL s volbami povolit/zakázat/neurčeno by byl overkill), kdo kterých půjde a nepůjde nahrávat ?
Častý use case je, že sdílím něco svého nebo nějaký studijní text, ale zároveň chci, aby i ostatní mohli nahrát také něco svého, ale přirozeně, aby nezabordelili tu složku pro všechny/ složku daty k rešerši. Vím - mohu udělat 2 totožná sdílení bez a s právem nahrávat. Ale je to komplikace, nepřehlednost... Ale není to nic, co bych nutně potřeboval


Poznámka: na horní časti dialogu - hned pod těmi 4 záložkami - Sdílené položky mají kurzor Hand míso šipky. Má to nějaký speciální důvod
QNAP bug hunter
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti