připojení k souborům z webového prohlížeče

FTP server, Souborový server, DDNS, SAMBA, AFP, NFS
Odpovědět
stanz
Příspěvky: 2
Registrován: 26 led 2021, 11:31
Kontaktovat uživatele:

připojení k souborům z webového prohlížeče

Příspěvek od stanz »

Hezký den, nejsem žádný profík přes QNAPy a proto bych se rád zeptal na několik věcí, které mi vrtají v hlavě. Představme si firmu, která na jedné straně ukládá do sdílených složek QNAPu data. Na druhém konci republiky jsou uživatelé s internetovým připojením, kteří mají rozdílné pravomoci v přístupu ke sdíleným složkám. Ideální volbu vidím v tom případě přístup přes webový prohlížeč a FileStation. Musí se ale vždy uživatel autorizovat na account.qnap.com a potom teprve na FileStation? Lze to řešit nějak elegantněji? A je nějaký doporučený limit uživatelů na FileStation na daný model? Pro mně nejlepší by bylo řešení formou webové adresy, kterou uživatel zadá do svého prohlížeče. Poté zadá své unikátní přístupové údaje, systém přidělí práva a může pracovat. Díky Standa.
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: připojení k souborům z webového prohlížeče

Příspěvek od lars »

Tohle je pěkný dotaz a bylo by fajn, kdyby i ostatní uživatelé se zde podělili o jejich zkušenosti, jak to prakticky použivají ;)

Vzhledem k tomu, že používám pevnou IP, tak myQNAPcloud vlastně vůbec nevyužívám. Místo toho používám VPN server, který se dá pustit na QNAP NAS (nebo QNAP QHora routeru). Ikdyž, dokážu si představit, že VPN nastavení není ideální pro ostatní uživatele, kteří by museli zapínat a vypínat VPN a možná i kolidovalo by to v jejich síti v jejich PC/notebooku.
Nicméně, aktivní mám taky Qsync (ala Dropbox), kde se dájí nastavit i týmové složky.

Jistá forma použití je povolit a využít FTP server (vynutit šifrované sftp), ale tohle není tak komfortní v rámci procesu práce se soubory, než co nabízí WebDAV.

V tom případě (i v tom vašem), jako ideální možnost vidím použít WebDAV:

stanz
Příspěvky: 2
Registrován: 26 led 2021, 11:31
Kontaktovat uživatele:

Re: připojení k souborům z webového prohlížeče

Příspěvek od stanz »

Díky za odpověď. WebDAV je podle přiloženého videa zajímavá alternativa. Vyzkouším a dám vědět jak jsem dopadl.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti