výpadky přimapovaného disku (asi)

FTP server, Souborový server, DDNS, SAMBA, AFP, NFS
Odpovědět
jirka.sulkov
Příspěvky: 9
Registrován: 19 črc 2020, 18:49
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

výpadky přimapovaného disku (asi)

Příspěvek od jirka.sulkov »

Zdravím, mám tento problém :
Mám domácí minisít: 3x pc win 10, 1x nas ts-228, 1x smart set-top-box, vše zapojeno do switch smc. Hlavní přivod, router tp-link, zapojen také do smc. Podle detekce smc, je router a set-top-box na rychlosti 100, ostatní na 1000.
K pc je namapován disk z nasu jako M (multimédia) ze kterého si pouštím filmy přes MPC-HC x64 nebo VLC. Případně je upravuji přes Avidemux. Asi tak poslední týden pozoruji náhodné nepravidelné výpadky. např. při přehávání se film třeba v půlce, nebo třetině, ukončí a za cca 3 vteřiny začne další film v pořadí, dříve to hrálo normálně, nejde o žádné nové neověřené video. Při editaci spadne předělávání a oznámí že došlo ke spoždění proudu o +- 83ms, a výsledný soubor má cca 20kB, a měl by mít cca 2GB.
Prováděl jsem opakovaně zkoušky a přitom monitoroval stav sítě a zatížení CPU a disků jak PC tak NASu, ale vše je pod 10%. Ostatní zařízení vypnutá. A v momentu výpadku není žádné viditelné zakolísání.
Někdy nespadne, někdy spadne, ale pokaždé v jiném místě, takže videem to nebude. Poslední 3 měsíce jsem nedělal žádné nové instalace, úpravy ani upgrade software PC. Jediné co jsem našel v logu nasu, došlo k upgrade firmware na 4.5.11480 Build 20201108.
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Případně co ještě monitorovat k odhalení příčiny?
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2048
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: výpadky přimapovaného disku (asi)

Příspěvek od lars »

Vidím, že nikdo neodpovídá, takže asi poradím se obrátit přímo na technickou podporu QNAP, viz: https://www.qnapclub.cz/blog/55-qnap-as ... at-o-pomoc

Kdyžtak sem pak napiště, jak jste pochodil ;)
jirka.sulkov
Příspěvky: 9
Registrován: 19 črc 2020, 18:49
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: výpadky přimapovaného disku (asi)

Příspěvek od jirka.sulkov »

Zdravím, sešel se rok s rokem tak abych dal zprávu jak to dopadlo. Čím to bylo vlastně nevím, ale už to nedělá. Přestal jsem to používat. Abych pravdu řekl tak nevím od kdy to nedělá.
Ale před týdnem jsem dostal za úkol zrekonstruovat videa z bezpečnostního systému, kde to místo videa začalo vytvářet sekvenci obrázků. A tak se NAS pěkně zapotil když zpracovával 968706 souborů obrázků v jednom adresáři, každý o velikosti cca 200-300 kB. Po několika desítkách hodin to udělalo cca 4 GB video soubor. A žádný výpadek se neobjevil.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host