QVPN

FTP server, Souborový server, DDNS, SAMBA, AFP, NFS
Odpovědět
Dalton12
Příspěvky: 10
Registrován: 02 led 2019, 19:32
Kontaktovat uživatele:

QVPN

Příspěvek od Dalton12 »

Zdravím
Mám dotaz k QVPN.
Na veřejné Ip mám připojen router TP-link WDR4300, za ním mám switch na který mám napojeny PC a ostatní zařízení vč. QNAP TS-328. Nahodil jsem QVPN service. Dostanu se na sdílenou složku vč. práv uživatelů.
Ale potřeboval bych přes VPN přístup k dalšímu kompu (vzdálená správa). Lze toto udělat s tímto NASem?
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2048
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: QVPN

Příspěvek od lars »

Lze to udělat nastavením VPN jako výchozí brány pro vzdálená zařízení, tj. prostřednictvím virtuálního přepínače lze přiřadit zařízení DHCP a nastavit síťovou bránu na NAS. Ale rozhodně bych to nedělal, pokud nejste vyloženě zběhlý v bezpečnostním nastavování a bezpečním řešení sítě (s využitím firewall apod.)

Naopak, vždy doporučuji povolit VPN server přímo na routeru a tam nastavit např. OpenVPN protokol (nebo pokud má uživatel QNAP router QHora, tak pak QNAP Qbelt VPN protokol) a získat tak bezpečný VPN tunel do své sítě s přístupem nejen k NAS, ale i k PC a dalším zařízením.
Dalton12
Příspěvky: 10
Registrován: 02 led 2019, 19:32
Kontaktovat uživatele:

Re: QVPN

Příspěvek od Dalton12 »

Díky, mám starej router, takže tam to nejde. O tom routeru s VPN jsem přemýšlel, ale teďka to dávám k ledu. Díky moc za info.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti