TS-128A-Nahávání z DREAMBOX

FTP server, Souborový server, DDNS, SAMBA, AFP, NFS
Odpovědět
hajduk
Příspěvky: 3
Registrován: 25 lis 2019, 17:26
Kontaktovat uživatele:

TS-128A-Nahávání z DREAMBOX

Příspěvek od hajduk »

Ahoj,potřeboval bych podadit ohledně sdílení složky s dreamem:
Mám dom.síť,kde je zapojen NAS TS 128A,dm 5ééHD,pár počítačů,až5,a 3 smart televize.Jsem si představoval,že vytvořím na nasu ve sdílených složkách složku foto,nahraji tam všechny fotky co mám a kdo bude na síti,tak se připojí na nas a prohlédne co bude chtít,to docela funguje,dále jsem chtěl něco nahrát z dreamboxu přes LAN na NAS a později to shlédnout,ale nedaří se mi toto rozchodit.Soubory,co jsou ve sdílených složkách na NAS dream vidí,mohu z nich přehrávat,ale nemohu na NAS zapisovat,asi mám problém s oprávněním-fw na NAS je 4.4.1,na dreamu open pli,hledám někoho,kdo se vyzná v nastavení uvedeného nas.....
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: TS-128A-Nahávání z DREAMBOX

Příspěvek od lars »

Ahoj :-)

Zkontroluj, zda máš v QNAP NAS povolené NFS a také přidanou IP adresu Dreamboxu.

Tzn.: QTS systém -> Ovládací panely / Síťové a souborové služby / Win/Mac/NFS a pak v záložce "Služba NFS" zkontrolovat, zda je povoleno.
V této části pak je odkaz "Klikněte zde pro nastavení přístupových práv NFS". Tím se dostaneš do sekce "Sdílené složky". Zde pak stačí kliknou na "Upravit oprávnění sdílené složky" u sdílené složky, kterou má Dreambox použít.
V této části je pak druhá záložka "Přístup k hostitelům NFS" - tady vložit IP Dreamboxu a nastavit další věci ;-)
hajduk
Příspěvky: 3
Registrován: 25 lis 2019, 17:26
Kontaktovat uživatele:

Re: TS-128A-Nahávání z DREAMBOX

Příspěvek od hajduk »

ahoj,díky za rychlou odpověď:
ano,to vše mám nastaveno-povolení NFS,upravit vllasnosti sdílené složky,tam jsem zadal ip dreamu/na routeru mám přidělenu fixní IP adresu-192.168.0.100/ve sdílených složkách vytvořené mimo implicitních dvě nové složky-Film a Foto.spíše se zajímám o ty další věci-co je třeba kolonka možnost squash?????implicitně nastaveno no_root_squash-měnil jsem různá squash-pořád se mi nedaří nastavit dream,aby nahrával na NAS.
Nastavení dreamu podle elana fuguje až po bod 11,problém je v bodě12,
https://digitalne.ellano.sk/magazin-7/r ... nahravania
ikonka zeměkoule je s červeným křížkem-připojení na síťový disk není aktivované :?
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: TS-128A-Nahávání z DREAMBOX

Příspěvek od lars »

Prakticky Dreambox bohužel nevlastním, takže nemohu otestovat :( Spíše jsem dedukcí hledal možné procesy.
Pokud se ti podaří to nakonec zprovoznit, napiš sem, aby do budoucna i ostatní věděli co a jak. Díky ;)
hajduk
Příspěvky: 3
Registrován: 25 lis 2019, 17:26
Kontaktovat uživatele:

Re: TS-128A-Nahávání z DREAMBOX

Příspěvek od hajduk »

zdar vespolek: takže,zdá se,že jsem tento problém zkrotil,ikdyž nemám všechny modelové situace ještě otestovány:Kde byl problém????To bych taky rád věděl,ale jak to tak bývá,tak mezi židlí a keyboardem,potom v linuxu v dreamboxu-to bych rád vysvětlil,ikdyž se to nevztahuje k webu o Qnap:
v dreamboxu ,který běží na linuxu,tady enigma2 a různé party lidí vytváří své distribuce téhož,tady se to nazývá image,já používám OpenPLI4-proč?to je dlouhá diskuze a 10 let testování,prostě uživatelsky pro mě nejpřívětivější-emu,share,stabilita.Jenže pro nastavení NFS share není ideální,jsou tam buggy,o kterých jsem neměl tušení,když přes network wizard proskenuji síť,ve které je připojen dream,tak najde NAS+všechny sdílené složky,ale pokud chci vybranou složku/Film/ namountovat,tak se mi to nedaří,graficky zobrazuje složku jako nepřipojenou-vložil bych sem obr,ale nevím jak-ale fakticky se mi v mediaplayeru od dreamu složka zobrazí,mohu z ní cokoli přehrát a taky do ní nahrávat,což od počátku požaduji.Takže není chyby v NASu,ale v dreamu.Nas jsem zresetoval tak,že zmizelo všechno nastavení kromě filmů,co jsem tam nahrál a nastavil jsem jej dle tohoto tutoriálu:
https://www.qnap.com/en-us/how-to/knowledge-base/article/how-to-enable-and-setup-host-access-for-nfs-connection
zatím jsem nahrál asi 3 klipy,vč timeshiftu,vše v pohodě,výhoda je že to ukládá ve full HD a .ts,takže to přehraješ na každém zařízení v síti-máme v domě 4x smart TV,5 kompů a nas je ve sklepě,takže nedělá hluk u televize.
Jinak jsem vyslídil forum,kde je docela dost materiálu na poučení a čtení,tak jsem se se svou lámankou dotazoval,ale nic moc mi neporadili,vše jsem si musel načíst sám...
Ale není nic krásnějšího,pokud něco dáš...
Ale ohledně Qnapu mám dvě otázky:
1.-co znamenají ty možnosti v roletce SQUASH????
2.-chci zobrazit kompletní stromovou strukturu linuxu v Qnapu-abych zjistil cestu /přesný název složek a podsložek až n Film/??????
U dreamboxu je to easy:nakonfiguruju FTP připojení v Total Commanderu a mám kompletní strom a můžu hledat a číst cokoli.
Narozdíl od Qnap,taky nastavím v TC FTP připojení,připojím a vidím jen sdílené adresáře!!!!!
Jak zobrazik komplet linux???Mně pomohl syn,dostal se přes SSH a příkazama našel cestu ke složce Film,potom to začalo všechno šlapat,ale jsem starší ročník a unskill command user,sám bych to nevyřešil.tady je odkaz co jsem řešil u spřátelených duší:
https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=35&t=152572
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti