Rozdílnost v logu Přístupů vs událostí (Share Link)

Témata týkající se správy systému, jako jsou SNMP, nastavení napájení, logování, S.M.A.R.T. statusy a bezpečnostní služby.
Odpovědět
paternoster
Příspěvky: 70
Registrován: 05 led 2022, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Rozdílnost v logu Přístupů vs událostí (Share Link)

Příspěvek od paternoster »

V logu přístupů a událostí jsem zachytil události, které nastaly poté, co jsem lidem nasdílel link. Odpovídá to datu i URL.,, shodná je sdílená složka, shodné je časové okno. Ale co mě překvapilo, že IP adresa v Logu je odlišná (přesněji řečeno, jsou v Událostí a Přístupů disjunktní) Z toho dovozuji, že každý uživatel musel dělat něco trochu jiného, ale se stejnou sdílenou složkou.

Co tedy znamenají? (je to vykopírované přes řádek -> "Kopírová" , nutno vzít v úvahu že Událostí a Přístupů mají jiné sloupce)

Protokol událostí
File Station File Sharing [File Station] Downloaded the shared file: "/Public/shared123". IP address: 190.18.23.195. File ID: "abcd0...089".

Tady popravdě moc nevím , otevřel si dotyčný pouze sdílenou složku nebo stáhl nějakou množinu souborů?


Protokol přístupů
120.237.52.11 --- --- HTTPS [File Station]/Public/shared123/x.doc Čtení

Tady si myslím, že je to jasné - dotyčný si otevřel /stáhl konkrétní soubor (ale nejsem si jistý jestli to rozlišuje i stažení přes přímo tlačítko thánnout vs otevření obrázku třeba) - v url je jistě jistě rozdíl
QNAP bug hunter
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti