jaký způsob "sloučení" složek

Vše okolo prvotní instalace QNAP NAS, konkrétního nastavení apod.
Odpovědět
paternoster
Příspěvky: 70
Registrován: 05 led 2022, 16:38
Kontaktovat uživatele:

jaký způsob "sloučení" složek

Příspěvek od paternoster »

Vytvořil jsem si takové rozdělení Volumes (na jednom storage pool na jednom disku), že jedna je nezálohovaná a druhá s cennějšími daty má Snapshot replica plan . Přesto na obou mám podobný typ obsahu , například filmy, některé ale jsou cennější a jiné se třeba dají najít na youtube. A na obou Volumes mám i podobnou adresářovou strukturu (/share/CACHEDEV1_DATA/moje_media/Video/{kultovní,komedie,seriály,záznamy,...} a /share/CACHEDEV2_DATA/dulezita_data/odloucena_media/Video/{dokumenty,seriály,záznamy,...} ) -- tolik na úvod

Jakým způsobem je nejlepší sloučit obě umístění, abych při prohlížení měl spojený obsah obou složek Video (například exportovanou jako \\NAS\domaci_uloziste\Videa) ?? Bystré oko si všimne, že tam jsou společné složky, pak složky jen v prvním a pak složky 2 druhém. Ono to přináší určitý problémy, kam třeba má nas zapsat data (na jaký disk), když to bude do \\NAS ? do jedničky nebo do dvojky?? Pokud by tohle nešlo vyřešit, tak by aspoň šlo přistoupit k tomu, že složky (konečné úrovně )budou muset být unikátní a podle toho, kde leží, tam se zapíšou data (do Složky Video\seriály by nešlo, protože je na obou, ale do složky dokumenty ano),
+ dalších spoustu problémů při určování velikosti atd...

Je něco takového reálné? Jde to řešit symetricky (že obě složky Videa na každé Volume budou mít víceméně stejnou konfiguraci) a nebo se to řeší asymetricky (že se určí jedna "base" cesta a ta druhá bude něco na způsob overlay )?

Cílem je, aby to bylo sloučené na při browsování přes samba (\\NAS\domaci_ul\Videa). Ale klidně to může být i sloučené na nižší úrovni, například mount pointy (mount --bind) a nebo přes symlinky. Tím se už dostáváme ke způsobům. Ale to je potřeba rozlišit - úroveň na které to bude sloučené (protokoly sdílení souborů, ale v adresářové struktuře třeba ne) a způsob (smb share, mount-bind, symlinky)

PS: a umí QTS sdílené složky jen první úrovně (\\nas\název_share) a nebo to jde s neomezenou hloubkou ? (To je spíš otázka na samba službu , resp smb, jestli něco takového něco jde)
QNAP bug hunter
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti