Port Trunking není vidět

Vše okolo prvotní instalace QNAP NAS, konkrétního nastavení apod.
Odpovědět
paternoster
Příspěvky: 70
Registrován: 05 led 2022, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Port Trunking není vidět

Příspěvek od paternoster »

Snažil jsem se postupovat podle návodu v nápovědě v zprovoznění port trunkingu. Hned na úvod se zeptám, není podpora trunkingu omezená na interní adaptéry (integrované) a USB jsou vyloučené?
Port Trunking
The NAS supports Port Trunking which combines two or more Ethernet interfaces to increase ban.....
To use Port Trunking on the NAS, make sure at least two LAN ports of the NAS have been connected to the same switch and the relevant settings (IP address, network speed, jumbo frame, VLAN, DHCP Server) have been configured.

Follow these steps to configure Port Trunking on the NAS:
Go to “Control Panel” > “Network & File Services” > “Network & Virtual Switch” > “Interfaces”. Click "Port Trunking ... OPS"
Port trunking tam nikde nemám, podle youtube návodu zde ze stránek v screenshotu má být vpravo nahoře u refresh ikony ( videa (stačí vidět screenshot v prvních sekundách).

Ono mi dokonce po otevření okna Network - Interface port trunking problikne !!!! a zmizí při první zobrazení nebo přepnutí (Overview/DNS/route...->Interfaces)

Je to limitované na interní síťovky? s USB síťovkami to nejde (USB +interní) ani (USB+USB)?

Rozumím že u lowend 2bay s udávanou rychlostí 120 MB/s (i když tam mám dva disky po disky 260 MB/s) to nemá praktický benefit...
QNAP bug hunter
LukasH
Příspěvky: 23
Registrován: 02 čer 2021, 10:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Port Trunking není vidět

Příspěvek od LukasH »

Dobry den,
USB adaptery nepodporuji port trunking
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů