Náhrada za QNAP TS-220

Máte zájem o naše QNAP produkty? Ptejte se a my vám odpovíme dříve, než si výrobek zakoupíte.
+ tipy QNAP NAS produktů, které jsou na českém trhu k zakoupení s nějakým dárkem
+ kde řešit pozáruční opravu QNAP zařízení
Odpovědět
Ondra82
Příspěvky: 2
Registrován: 09 úno 2021, 16:12
Kontaktovat uživatele:

Náhrada za QNAP TS-220

Příspěvek od Ondra82 »

Ahoj mám přes 6 let TS-220 a v něm 2xWD Red 2TB. Z důvodu většího množství dat a zároveň i obavy o stávající data (přeci jen 6 let běží vše "v kuse") si chci dokoupit druhý. Kapacita 4 TB je jasná, spíš teď řeším jaký ideálně. Na prvním místě mám bezpečnost dat - když o ně přijdu, už nikde jinde řadu z nich neseženu. Tak trochu řeším i zda 2 sloty, nebo se vyplatí investovat do 4 slotového? A je třeba model QNAP TS-231K dost spolehlivý? Nebo má cenu trochu doplatit a jít do QNAP TS-431P či ještě dál do QNAP TS-451+-2G? A když už se ptám - je jedno jestli Seagate, nebo WD? NAS mám primárně pro uchování dat, využívám DLNA (pro hudbu do AV Receiveru), žádné hry, občas koukneme na video v TV.
Díky moc za případné rady! :)
Ondra
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za QNAP TS-220

Příspěvek od lars »

Ahoj. Ikdyž 6 let je krásné číslo, neriskoval bych a v průběhu těch let bych zálohoval data alespoň na externí velký disk. Každopádně je fajn, že už uvažuješ o druhé (nové) QNAP NAS, kterou předpokládám, že budeš mít jako primární právě z důvodu vytvoření zálohování mezi dvěma NAS, což je supr (taky to mám tak nastaveno přes Hybrid Backup Sync).

Bylo by fajn si říct, jak novou NAS využiješ, tzn. pokud zase stejným způsobem jako stávající, tak asi nebude mít až takový smysl se zaměřovat na větší model.
Pokud ale uvažuješ dát tam 4 disky do RAID5 (rychlejší pole), NAS využít třeba i jako další PC v domácnosti (tj. aby tam bylo HDMI) a další možnosti, pak za mě je skvělá verze s označením TS-453D, ale záleží, kolik do toho chceš investovat.
Níže jsem vybral na CZC pár modelů, které mají zlevněné, třeba si vybereš ;) :arrow:
https://www.czc.cz/281107,285854,285856 ... 91707/kody
Ondra82
Příspěvky: 2
Registrován: 09 úno 2021, 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za QNAP TS-220

Příspěvek od Ondra82 »

Ahoj, je to tak - novou chci použít jako hlavní a na starší budu dělat další backup. Otázkou je, zda raději i u té starší nevyměnit disky.
Využití je tak jak dosud. Nejzásadnější pro mě je DLNA - music server či TwonkyMedia. Plus mám ještě video station a photo station. Víc toho aktuálně nevyužívám. Maximálně uvažuji o záloze cloudu, či vytvoření svého vlastního cloudového úložiště.
Takže 4 disky asi nejsou extra nutné, myslel jsem to spíš jen kvůli bezpečnosti dat, zda by to nepomohlo.TS-253D vychází trochu levněji než se 4 disky, ale taky nevím, zda je to nutné, zda by mi na to co popisuju nestačilo něco levnějšího? A nebo "kompromis" QNAP TS-351-4G?
Vím, že se ptám asi trochu blbě, ale budu rád za případně ještě jeden komentář :)
A co disky - je jedno, zda Seagate, či WD? Jsem nedávno zahlédl, že prý "uměle" zkracují životnost svých disků.
Děkuju! :)
Ondra
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2049
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za QNAP TS-220

Příspěvek od lars »

Model TS-351-4G je taky zajímavý pro použití a 4GB RAM se hodí i pro případ, že začneš používat QuMagie pro správu fotek (Photo Station letos končí).

A jestli WD nebo Seagate? Záleží na tvých zkušenostech, podle mě v dnešní době je to celkem jedno, kterou značku zvolíš (hlavně aby to byl disk atd. dle kompatibilního seznamu).
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů